Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjska policja zabrała paszporty ponad 1,2 tys. chuliganom piłkarskim

Brytyjska policja zabrała paszporty ponad 1,2 tys. chuliganom piłkarskim
Chuligani piłkarscy z UK nie mogą opuścić kraju podczas mistrzostw w Rosji. (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja poinformowała dziś o tymczasowej konfiskacie paszportów należacych do ponad 1 200 chuliganów piłkarskich, których obejmują zakazy stadionowe w Wielkiej Brytanii w celu powstrzymania ich przed wyjazdem na rozpoczynające się jutro mistrzostwa świata w Rosji.
Reklama

Jak podkreślono, listy domagające się oddania dokumentu zostały wysłane do 1 312 osób, z czego 1 254 (96 proc.) wywiązało się z żądania policji w terminie.

"Mistrzostwa Świata to festiwal futbolu, na którym nie ma miejsca na przemoc lub zakłócanie porządku publicznego. Brytyjski system zakazów stadionowych jest unikalny i pozwala nam na to, aby osoby, które mogłyby chcieć wywołać kłopoty w Rosji zostały w domu" - tłumaczył wiceminister spraw wewnętrznych odpowiedzialny za policję Nick Hurd.

Paszporty będą przetrzymywane przez policję aż do zakończenia finału MŚ, który zaplanowany jest na 15 lipca br. Na lotniska i porty morskie skierowane zostaną także dodatkowe patrole policji wyszkolone w rozpoznawaniu osób z trwającymi zakazami stadionowymi.

Brytyjskie zakazy stadionowe są nakładane przez sądy, maksymalnie na okres dziesięciu lat. Ich złamanie jest przestępstwem, za które grozi kara finansowa w wysokości 5 tys. funtów i sześć miesięcy więzienia.

Łącznie brytyjskie władze spodziewają się, że do Rosji wyjedzie ok. 10 tys. kibiców reprezentacji Anglii. "Trzy Lwy" rozegrają swoje mecze grupowe z Tunezją, Panamą i Belgią w Wołgogradzie, Niżnym Nowogrodzie i Kaliningradzie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama