Menu

Brytyjska firma postawi fabrykę żelu antybakteryjnego w 10 dni

Brytyjska firma postawi fabrykę żelu antybakteryjnego w 10 dni
Brytyjski gigant chce produkować nawet milion butelek miesięcznie. (Fot. Getty Images)
Firma Ineos zapowiedziała, że w 10 dni postawi w pełni działającą fabrykę żelu antybakteryjnego, aby poradzić sobie z rosnącym popytem na ten produkt. Nowy obiekt ma produkować nawet milion butelek miesięcznie.
Reklama

Według informacji mediów, fabryka powstanie na terenie Middlesbrough, a jej budowa potrwa mniej niż 2 tygodnie. Podobny obiekt firma wybuduje również w Niemczech, gdzie także występują problemy z nabyciem żelu antybakteryjnego.

Wyprodukowany żel zostanie przekazany szpitalom w Anglii za darmo. Pozostały trafi do supermarketów, aptek, miejsc pracy i szkół. Fabryka będzie w stanie produkować nawet milion butelek miesięcznie. 

Brytyjska firma Inoes to największy producent surowców potrzebnych do produkcji żelu antybakteryjnego w Europie. Gigant produkuje obecnie również akcesoria i urządzenia medyczne, w tym specjalne rękawiczki, maski, strzykawki oraz respiratory.

Czytaj więcej:

NHS apeluje: Krew będzie potrzebna "bardziej niż kiedykolwiek"

Brytyjski rząd ogranicza możliwość wychodzenia z domu

Londyńczycy znów nie posłuchali premiera. Tłum w metrze o poranku

  Komentarze
  • Mera
   24 marca, 16:33

   Do budowy fabryki potrzeba ludzi...Następne skupisko zarazy i następni chorzy.

  • Jaffa
   24 marca, 17:59

   Paranoja, przecież wirus roznosi się drogą kropelkowa tzn może być wszędzie, w powietrzu, w wodzie, na opakowaniach produktów, na odzieży, powieszchniach przedmiotów itd. Tyle to pomoże co paracetamol na niego.... Jeśli wystarczyło by myc ręce niebylo by zakazu wychodzenia z domu..... Zawsze znadze się firma która zarabia na naiwności ludzi.

  • Jan
   24 marca, 18:16

   No prosze! A tak wszyscy sie martwia, ze z gospodarka bedzie zle, a tutaj taka inicjatywa! Niektorzy sie jeszcze klocili ze mna, ze to przez to ze wychodza i ten wirus to problem jest z zaopatrzeniem bo wszystko dowoza tutaj z europy... To teraz wszystkim pokarza co potrafia!!! Troche cierpliwosci i powstana fabryki masek, respiratorow i innych rzeczy, ludzie beda mogli popracowac!

  • Drogi Janie
   24 marca, 19:26

   ...dobrze zartujesz ale niestety czesc czytajacych to, potraktuje Twój optymizm jak proroctwo..
   Spiesze obliczyc, ze optymistycznie za jakies 40 dni co-siedemdziesiaty mieszkaniec UK otrzyma zel do dezynfekcji..Brawo oni..

  • Gość
   24 marca, 20:19

   i proszę, nikt już nie pamięta o plastiku i torebkach foliowych w oceanach haha jakie barany. I te maseczki, które mało co pomagają jak twierdzą eksperci.... ciekawe gdzie wylądują i jak będą utylizowane..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama