Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjska armia rekrutuje dzieci na Facebooku

Brytyjska armia rekrutuje dzieci na Facebooku
Wielka Brytania jest jedynym krajem w Europie, który zezwala na wstąpienie do armii w wieku 16 lat. (Fot. Getty Images)
Ministerstwo Obrony zostało ostro skrytykowane za to, że wykorzystuje płatne reklamy na Facebooku, by dotrzeć do 16-latków.
Reklama

Organizacja Child Soldiers International twierdzi, że kampanie reklamowe pojawiały się w dniu ogłaszania wyników egzaminu GCSE - czyli wtedy, kiedy młodzi ludzie przeżywali "wielki stres" i martwili się o swoją przyszłość. "Bez względu na to, jakie będą twoje wyniki, nadal możesz poprawić siebie w armii" - brzmiała jedna z reklam.

"Ministerstwo Obrony celuje w nastolatków, bo armia cierpi na niedobór wojskowych. Robienie tego w dniu wyników GCSE jest wyzyskiem i polowaniem na tych, którzy wpadają w panikę po uzyskaniu rozczarowujących wyników egzaminów" - uważa cytowana przez "The Independent" Rachel Taylor z Child Soldiers International.

"Zaciąganie się przez nieletnich do wojska nie rozwiąże problemów. To państwo powinno więcej inwestować w edukację i szkolenia" - dodaje.

Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki posłance Liz Saville-Roberts. Polityk, korzystając z prawa do informacji publicznej, poprosiła o dane na temat "wszystkich płatnych kampanii używanych w mediach społecznościowych przez armię brytyjską". Okazało się, że ​​w latach 2015-2017 Ministerstwo Obrony zapłaciło za 578 ogłoszeń rekrutacyjnych na Facebooku.

"Nikogo nie powinno dziwić, że - podobnie jak większość dużych pracodawców - nasze kampanie rekrutacyjne koncentrują się na osobach opuszczających szkołę, college i uniwersytet, ponieważ właśnie wtedy podejmują decyzje zawodowe" - tak sprawę skomentował rzecznik brytyjskiej armii.

Wielka Brytania jest jedynym krajem w Europie, który zezwala na wstąpienie do armii w wieku 16 lat i jednym z zaledwie 46 państw, które rekrutują poniżej 18. roku życia. 

Kampanie reklamowe pojawiały się w dniu ogłaszania wyników egzaminu GCSE. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama