Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjscy turyści wracają do Egiptu i Turcji

Brytyjscy turyści wracają do Egiptu i Turcji
Grupy wycieczkowe z UK coraz chętniej wybierają się do Egiptu i Tunezji. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy turyści wracają do Egiptu i Turcji - wynika z corocznego raportu Thomasa Cooka. Liczba odwiedzających osiągnęła niemal taki sam poziom, jak przed wpisaniem regionów przez brytyjski MSZ na listę krajów niebezpiecznych.
Reklama

Gigant turystyczny sprzedał w tym roku o 89% więcej wycieczek do Egiptu i o 84% do Turcji niż w tym samym okresie w 2017.

Egipskie miasto Sharm el Sheikh trafiło na czarną listę po tym, jak w październiku 2015 tuż po starcie rozbił się tam rosyjski samolot turystyczny. W katastrofie zginęły 224 osoby. Uważa się, że przyczyną tragedii była bomba umieszczona na pokładzie przed startem. Pięć dni po zdarzeniu brytyjski rząd zakazał brytyjskim liniom latania w te okolice w celach turystycznych.

"Zakaz nadal obowiązuje, choć strona egipska przekonuje, że system zabezpieczeń na ich lotniskach osiągnął światowy poziom. Większość brytyjskich turystów decyduje się teraz na wyjazdy do Hurghady i Marsa Alamu, znajdujące się po drugiej stronie wybrzeża” - informuje "The Independent”.

Według Thomasa Cooka, połowę wyjeżdżających na wakacje do Egiptu Brytyjczyków stanowią rodziny. W przypadku Turcji odsetek ten wynosi 61%.

"Wyraźnie widać, że Brytyjczycy poszukują słonecznych wakacji w przystępnej cenie i wracają do dawnych ulubionych miejsc” - twierdzi firma.

W lutym tego roku Thomas Cook poinformował o wznowieniu sprzedaży wycieczek do Tunezji, gdzie w czerwcu 2015 roku doszło do zamachu terrorystycznego na plaży. 44% wszystkich rezerwacji stanowią rodziny z dziećmi.

Tymczasem brytyjski MSZ ostrzega, iż w regionie istnieje nadal duże ryzyko zamachów terrorystycznych.

Brytyjska turystka w tunezyjskim resorcie w Port el Kantaoui. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Doh
   24 kwietnia, 12:34

   w te kierunki udaja sie zazwyczaj ci ktorych nie stac na wakacje w bezpieczniejszym miejscu ( jezeli takie jeszcze wogole sa), beneficiarze lub klasa nizsza. Tanio, cieplo, najlepiej allinclusive, napic sie , najesc, zrobic trzode i wrocic do domu i opowiadac znajomym jak to bylo na super na urlopie. ( czytaj, tydzien spedzony na osrdku przy basenie z darmowym zarciem i piciem pseudopodobnych lokalnych trunkow. Zenada

  • Kama
   24 kwietnia, 17:04

   Doh ciebie to nie stac na zadne wakacje.

  • Mulat
   24 kwietnia, 17:12

   A ja dla tych brytyjskich turystek wybiore sie po raz pierwszy do Tunezji, mniam...

  • Doh
   25 kwietnia, 09:36

   @Kama - uderz w stol a nozyce sie odezwa, pewnie to nawet ty jestes na tym zdjeciu na gorze

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama