Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjscy farmerzy nad przepaścią. Winę ponosi Brexit i pogoda

Brytyjscy farmerzy nad przepaścią. Winę ponosi Brexit i pogoda
Brytyjscy farmerzy obawiają się Brexitu i złej pogody. (Fot. Getty Images)
Organizacje charytatywne alarmują, że brytyjscy rolnicy coraz częściej myślą o samobójstwie. Dzieje się tak z powodu trudności w związku z Brexitem oraz nieobliczalnej i odbijającej się na zbiorach pogody. 'W ostatnim czasie farmerzy z Wysp wykonali dziesiątki połączeń z numerami infolinii kryzysowych' - informuje National Farmers Union (NFU).
Reklama

National Farmers Union (NFU) - największa organizacja rolnicza w Wielkiej Brytanii, reprezentująca tysiące farmerów - poinformowała, że rolnicy nadal zmagają się ze skutkami zimowej "bestii ze wschodu" i letniej suszy, które miały miejsce w zeszłym roku.

"Odebrałem wiele połączeń od zaniepokojonych farmerów w ciągu ostatnich trzech tygodni. Rolnicy byli zrezygnowani i myśleli o najgorszym. Ale najbardziej obawiam się o tych, którzy do nas nie dzwonią" - stwierdził Alistair Mackintosh z NFU. 

Rolnicy mają najgorsze myśli w związku z niepewną sytuacją w kraju... (Fot. Getty Images)

"Kiedy zdajesz sobie sprawę z wysokiej liczby samobójstw wśród brytyjskich rolników i wiesz o ich trudnościach, istnieje obawa, że będzie ich więcej" - dodał Mackintosh.

"Brexit jest jak bomba zegarowa. Społeczność rolnicza stoi w obliczu burzy i potrzebuje większego wsparcia emocjonalnego. Producenci owiec na przykład nie wiedzą, czy w razie Brexitu bez umowy, w ogóle będą mogli eksportować zwierzęta po 29 marca" - tłumaczy z kolei Adam Day.

Organizacja charytatywna Royal Agricultural Benevolent Institute (RABI), która pomaga rolnikom w potrzebie, informuje o wzroście o 47% wypłacanych zapomóg. Tylko w zeszłym roku fundacja wypłaciła
1 248 rolnikom dotacje o wartości 2,22 mln funtów.

 

  Komentarze


  • Korwin
   6 marca, 09:14

   pamietam te banery na polach brexitowcow, co sie nagle zmienilo?

  • Przemko
   6 marca, 09:23

   Przepraszam ale o czym jest ten bełkot? Dla niepoznaki nazwany artykułem? Że komuś jest źle? Mi też jest choć nie jestem farmerem. Powołajmy specjalnego pełnomocnika w każdym hrabstwie dla nieszczęśliwych farmerów, rzeźbiarzy, kanalarzy i hydraulikow.

  • DarO
   6 marca, 09:35

   A kto był za tym brexitem, gdzie przy drogach stały największe banery "vote leave", a kto im na polach pracuje? Płacz i zgrzytanie zębów teraz, mają głupki za swoje

  • Cdn
   6 marca, 09:35

   dziesiatki polaczen to ile 20 ?

  • Pan Bóg
   6 marca, 09:50

   Nad przepaścią to stoi całe UK.

  • Mirek London
   6 marca, 09:50

   Did you want a Brexit ? Now do not call for help fool!

  • Vico
   6 marca, 10:10

   Angole nie zakasają rękawy i sie biorą dobroboty koniec z pubami i alkoholizmem. Na pola do roboty.

  • Dariusz Salamon
   6 marca, 10:42

   To teraz krowy tez popelnia samobojstwo.Wole narodu trzeba spelnic po trupach do Brexitu? Co to za utopia ze rzad w imie "demokracji" niszczy swoj piekny kraj i ludzi.Coraz pewniejszy jestem tego ze to same psychole siedza w tym rzadzie i bawia sie w rosyjska ruletke.

  • Greg
   6 marca, 11:04

   a niech teraz placza rolniczki jak bieda dopadnie ,niech wypija piwo ktore nawarzyli,tempaki od 7 bolesci

  • Amigo
   6 marca, 11:26

   Dopiero teraz do nich dotarło,że strzelili sobie samobója...? Unijne dotacje dla rolnictwa wykorzystywali na maxa i przyzwyczaili się do taniej siły roboczej na swoich farmach i polach.Ludzie już nie chcą pracować w ciężkich warunkach za marne pieniądze a farmerzy dalej chcą po sezonie siedzieć po kilka miesięcy w ciepłych krajach jak było od lat i co 2 lata zmieniać swoje Range Robert na nowe modele...

  • Mietek Kowalski
   6 marca, 11:35

   Czytam te Polskie wypociny i stwierdzam jedno . Nie macie pojęcia o tym kraju nie jestem krótko tutaj bo około 10 lat wiem że Anglicy nie lubią nas za mentalność bo tam gdzie Polak tam zawsze będą problemy . I to że słyszycie że ktoś mówi że odbieramy prawdę to tak samo jak że Po Brexicie będzie w UK źle . Mają rację wkoncu trzeba wyjść z tego euro kołchozu robiłem zawsze dostaną najbardziej bo muszą to niewolnicy współcześni więc niech dostają jak nie mają ambicji . Finalnie Funt pójdzie w górę koło 6 zł już w połowie 2021 zobaczymy czy napisałem prawdę i proszę o wyjście bez porozumienia.

  • E U
   6 marca, 12:02

   Czytajcie choć trochę że zrozumieniem. Rozumie was też, lecz piszą tu o suszy i bestji ze wschodu, a brexit to kolejny ich gwóźdź do trumny. A autora tekstu prosił bym o wytłumaczenie na czym polega produkcja owiec , bo wiem tylko co to jest chorował.

  • TiM
   6 marca, 20:02

   Czyżby dotarło do pustych głów że Brexit przyniesie tylko problemy , widziałem bardzo wiele okien na wsiach z napisam NO VOTE . Dziś ci sami niedouczeni ludzie trzęsą portkami i już biegają po zapomogi bo nie potrafią sobie z tym poradzić. Niestety Anglia przestała kraść, podbijać ,zniewalać ludzi i niedługo Królowej zabraknie kasy w skarpecie na te wszystkie benefity. Daję im jeszcze max 20 lat i to Angole będą jeździć i prosić o pracę Polaków i całą Europę.

  • Fnec
   6 marca, 21:49

   Zapraszam do Holandii. Duzo pracy w rolnictwie i nie tylko na caly rok. Lepsze pensje, brak banerow, mila atmosfera. 90% holendrów jest za przyjmowaniem obcokrajowców z UE wobec 50% w UK.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama