Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczyk złapał "największego szczura na Wyspach"

Brytyjczyk złapał
Brytyjczyk na co dzień zajmuje się deratyzacją w swoim rodzinnym mieście New Alresford. (Fot. "Metro"/screenshot)
Daren George jest przekonany, że złapał największego szczura w Wielkiej Brytanii. 48-latek zabił w czwartek w swoim ogrodzie niemal 50-centymetrowego gryzonia.
Reklama

Brytyjczyk na co dzień zajmuje się deratyzacją w swoim rodzinnym mieście New Alresford w hrabstwie Hertfordshire. Mimo że widział w swoim życiu naprawdę duże gryzonie,  nie spodziewał się, że kiedykolwiek złapie takiego giganta.

"Nie mogłem w to uwierzyć. On był ogromny!" - relacjonuje cytowany przez "Metro" 48-latek, który na monstrualnego gryzonia natrafił podczas pracy w jednym z przydomowych ogródków w mieście.

Dodał, że szczury to duży problem w Wielkiej Brytanii i - jego zdaniem - będzie tylko gorzej, a gryzonie będą jeszcze większe. Powód? Stają się one odporne na trutkę ze sklepów i żywią się nią jak pokarmem. 

Kolejnym problemem są śmieci. Przydomowe kosze nie są opróżniane dokładnie, a porozrzucane resztki to idealny pokarm dla tych zwierząt. 

Szacuje się, że na Wyspach jest ok. 3,5 miliona miejskich szczurów, przy czym co najmniej 2 miliony czają się w brytyjskich kanałach. Wystarczy wspomnieć, że gigantyczne szczury spowodowały ostatnio tymczasowe zamknięcie szkoły w Northamptonshire.

 

  Komentarze


  • Hintelar
   3 grudnia 2017, 20:19

   Brexit za pasem to i szczury nędze czują

  • Jaś
   3 grudnia 2017, 20:36

   Trzeba w kosze zainwestować a nie jak w średniowieczu worki na ulicę wyrzucać.Obok mnie mieszka kilku muslimów,wiedzą że wywóz jest w każdy czwartek lecz do nich to nie dociera,wystawiają śmieci kiedy im pasuję,worki porozrywane,szczury grasują po okolicy.

  • Iocia klocia
   4 grudnia 2017, 09:38

   No nie wiem czy ten szczur to gigant.Mieszkam i pracuje kolo Tamizy szczur wielkosci najwiekszego kota drapal pazurami do drzwi wejsciowych konteneru gdzie trzymamy narzedzia w firmie.Poprzez drapanie chcial otworzyc drzwi ktore otweraja sie do srodka tak mial ostre pazury i tak byl olbrzymi i obrzydliwy ze nie.moglam w to uwierzyc tak podrapal pazurami drzwi wejsciowe drewniàne ze moj szef na 2dzien nie mogl w to uwierzyc ze te rysy tak wysoko o lap i tak glebokie pochodza od szczura jak stal na lapach nie chce przesadzac prawie siegal klamki skubany.bleeee fuj ochydztwo.

  • Hans
   4 grudnia 2017, 10:14

   3,5 szczurów miliona to chyba w samym Londynie

  • THC
   4 grudnia 2017, 12:59

   Roszczeniowcy i beneficiarze jak wyjada to bedzie mniej szczurow. ;D

  • Lolek
   4 grudnia 2017, 13:23

   anglia ma najwiecej szczorow w europie,
   Mozna powiedziec ze jest konkretnie zaszczurzona,..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama