Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczyk nie został Szwajcarem, bo nie znał historii dania z sera

Brytyjczyk nie został Szwajcarem, bo nie znał historii dania z sera
43-letni David Lewis nie znał pochodzenia dania z sera - raclette. (Fot. Getty Images)
Obywatel Wielkiej Brytanii nie otrzymał szwajcarskiego paszportu, ponieważ nie zdał testu z wiedzy o Szwajcarii. 43-letni David Lewis nie znał pochodzenia raclette, szwajcarskiego dania z sera.
Reklama

Brytyjczyk podchodził do egzaminu na obywatelstwo szwajcarskie w mieście Freienbach, w kantonie Schwyz, w którym mieszka od 2011 roku.

Lewis dorastał w Szwajcarii, uczęszczał do francuskojęzycznej szkoły w kantonie Vaud. Poza angielskim, włada również językiem francuskim i niemieckim. Niestety "poległ” podczas rozmowy z urzędnikami, którzy mieli ocenić jego znajomość kultury Szwajcarii.

43-letni Brytyjczyk przed feralną rozmową zdał egzamin pisemny, przedłożył też wszystkie dokumenty związane z procedurą przyznania mu obywatelstwa.

"Przyznaję, że nie jestem doskonały" - wyznał Lewis. "Zdałem obowiązkowy egzamin pisemny o Szwajcarii bardzo dobrze, większość życia spędziłem w Szwajcarii i jestem doskonale zintegrowany z lokalnymi rezydentami - nie jako emigrant, ale jako mieszkaniec” - podkreślił.

Dawid Lewis jest sfrustrowany niepowodzeniem podczas egzaminu na szwajcarskie obywatelstwo, ale nie zamierza rezygnować. Brytyjczyk, który w Zurichu prowadzi kawiarnię, ponownie złożył dokumenty. Podkreślił, że tym razem postara się być lepiej przygotowany, zwłaszcza w temacie potraw sporządzonych z sera.

Lewis dorastał w Szwajcarii, ale odmówiono mu szwajcarskiego obywatelstwa. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  • Kasia
   6 czerwca, 13:36

   Tak samo może być z naszymi "przeszczepami" na egzaminach o stanie się poddanym królowej...Radzę podszkolić wiedzę o narodowych daniach brytyjskich jak curry,kebab,fish & chips ,tikka massala itp !!!

  • Xx
   6 czerwca, 14:35

   Kasia ale ty jestes glupia to malo powiedziane, od razu widac czym sie zywisz taka obeznana jestes w muzulmanskiej kuchni

  • Willys
   6 czerwca, 21:40

   Kasia i jeszcze dodałbym opanowanie prawa szariatu w najbliższych latach :)

  • Penitariusz
   6 czerwca, 22:24

   A ten cały THC to jeszcze nie siedzi za kratami ?

  • Znawca
   7 czerwca, 00:51

   A nie danie z psa lub kota przypadkiem? Taka jest tradycja w Szwajcarii, ale o tym sie nie mowi!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama