Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczycy zajęli 9 na 10 nowych miejsc pracy od 2016 r.

Brytyjczycy zajęli 9 na 10 nowych miejsc pracy od 2016 r.
Sharma: "Rząd koncentruje się na rodzaju, a nie tylko liczbie tworzonych miejsc pracy". (Fot. Getty Images)
Brytyjscy pracownicy zajęli prawie wszystkie miejsca pracy utworzone w Wielkiej Brytanii od czasu referendum w sprawie Brexitu, ponieważ liczba obywateli UE poszukujących zatrudnienia w UK gwałtownie spada - informuje Express.co.uk.
Reklama

Liczba obywateli UE, która zasiliła brytyjski rynek pracy, spadła z 410 tys. przed referendum w czerwcu 2016 r. do mniej niż 35 tys. po tym, jak Zjednoczone Królestwo zagłosowało za zerwaniem więzi z Brukselą.

Jednak wskaźnik zatrudnienia w Wielkiej Brytanii wzrósł od tego czasu o milion - do rekordowych 32,7 mln. Co więcej, stopa bezrobocia wynosiła w lutym br. 3,9 proc. i była najniższa od 1975 r. - informuje brytyjski rząd.

"Te dane to dowód na to, że brytyjscy pracodawcy dostosowują się do zmieniającej się dynamiki siły roboczej w kraju, czyli do obniżenia imigracji z UE. I to właśnie pracownicy brytyjscy wypełnili luki, zajmując około 9 na 10 nowych etatów stworzonych od 2016 r. " - zaznacza minister zatrudnienia, Alok Sharma, dodając, że przed referendum Brytyjczycy zajmowali 55 proc. nowych miejsc pracy.

Minister dodał, że osoby, które nie pracowały przez jakiś czas, np. z powodu opieki nad dziećmi lub ze względów zdrowotnych, "są mile widziane na brytyjskim rynku pracy".

Zdaniem Sharmy, najnowsze dane są świadectwem "trwałej odporności" rynku pracy. "Rząd koncentruje się na rodzaju, a nie tylko liczbie tworzonych miejsc pracy" - podsumował polityk, cytowany przez Express.co.uk.

 

  Komentarze


  • Janosik
   23 kwietnia, 17:25

   Spadła liczka, bo beneficiarzy wyjechali z UK oraz osoby poszukiwane zostały wysłane do domu. Koniec nie roby i cwaniak, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 angole maja was już dość 😫

  • Londyńczyk
   23 kwietnia, 18:05

   Super tylko rysą na szkle jest wzrost PKB przed brexitem 3% jak silne USA po Brexicie 1,5% jak bankrutująca Francja !

  • Universal
   23 kwietnia, 18:37

   No i o to chodziło w całym tym zamieszaniu ,zmusić beneficjarzy angielskich do roboty bez protestów . Wybraliście więc teraz musimy zacisnąć pasa , uciąć benefity i do pracy rodacy ku chwale ojczyzny :D

  • Kika
   23 kwietnia, 19:16

   no i okazuje się, że Polacy, Rumuni czy Litwini są do zastąpienia przez miejscowych. A niektórzy tu wieszczą i wierzą, że bez nich Albion upadnie.
   Inna sprawa -ciekawe ilu tych miejscowych kontynuuje pracę i czy stawki są takie jak proponowane tym ze wschodniej Europy

  • DD
   23 kwietnia, 20:33

   Milo wzieli sie do pracy Benefit zatrzymali na miesiac powie ciezko i dalej Benefit co nie ktorzy nie wiedza jak szczotke trzymac ;

  • Sa
   24 kwietnia, 01:06

   miejscowi sa zmuszeni wziasc do roboty bo zasilki obcieli:), ale zajebiste fuchy dostaja, jak moj kumpel angol, robi jako KP dla NHS (budzetowka) , 37.5 h/week, 21k for year :), za zmywanie garow, oczka sie otworzyly ?:)

  • Finsbury Park
   24 kwietnia, 02:23

   U MNIE W LIDLU NA FINSBURY BYŁ PLAKAT £13.50 NA GODZINE PŁACĄ. DZISIAJ PATRZE A TAM SAMI SPOCENI ANGOLE PRACUJĄ. NIE JESTEM PRZYZWYCZAJONY DO TAK WSTRZĄSAJĄCYCH ZMIAN ;)

  • Ehe
   24 kwietnia, 05:38

   Nie widzę tego, u nas wciąż zatrudniają na kontrakt 9 emigrantów i jednego anglika na 10 wakatów.. Wiec nie bardzo ma się ich teoria do praktyki.. Ale skoro tak twierdzą... ;)

  • Ja
   24 kwietnia, 07:06

   Bzdury moze angole pracuja ale w biurach cheba bo jakos w fabryce ich nie widac byl jeden zaraz.dostal kontrakt I zaraz go szkolili n.a. maszyny pierwszy dzien a obchodzili sie z nim jak z jajkiem I n.a. drogi dzien juz nieprzyszedl a emigranci zapiepszac n.a. lini niesprawiedliwe to strasznie naprawde.

  • Normalne pytanie
   24 kwietnia, 07:58

   EHE a mozna wiedziec w jakim rejonie UK mieszkasz. Tak normalnie sie pytam z ciekawosci.

  • Ja
   24 kwietnia, 09:36

   Statystyki ha ha ha trzeba jakoś podnieść naród na duchu

  • Prawda
   24 kwietnia, 10:55

   Prawda jest taka że te ich "etaty" to kilkanaście godzin w tygodniu uzupełnione benefitami. Prosty przykład moje nowe dwie pracownice - brytyjki. Kilka miesięcy przepracowane i obie już w ciąży. Czego to Brytyjczyk nie zrobi żeby się nie napracować tylko!?

  • Do Finabury Park
   24 kwietnia, 21:20

   £13.50 w Lidlu?! Na jakim stanowisku?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama