Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczycy "za" drastycznymi zdjęciami na kubkach do kawy

Brytyjczycy "za" drastycznymi zdjęciami na kubkach do kawy
Takie kubki mają katastrofalny wpływ na środowisko i oceany. (Fot. Sky Ocean Rescue)
70 proc. ankietowanych Brytyjczyków twierdzi, że na jednorazowych kubkach z tworzyw sztucznych powinny znaleźć się drastyczne zdjęcia podobne do tych na papierosach - wynika z badania Sky Ocean Rescue.
Reklama

Blisko 56 proc. respondentów przewiduje, że plastikowe przedmioty, takie jak butelki na wodę, filiżanki do kawy, opakowania po żywności i sztućce, staną się nie do zaakceptowania w ciągu najbliższych trzech lat. 70 proc. ankietowanych twierdzi również, że ograniczyło zużycie plastiku w ubiegłym roku ze względu na katastrofalny wpływ na środowisko i oceany.

Sondę przeprowadziła grupa Sky Ocean Rescue, która zajmuje się ochroną zwierząt morskich. Organizacja - wraz z Project 0 i takimi gwiazdami jak Kate Moss, Harry Kane, Cara Delevingne, Bob Geldof i księżniczka Eugenia - nakłania społeczeństwo do rezygnacji z plastiku.

Ludzie coraz częściej czują się zakłopotani, gdy używają plastiku. (Fot. Sky Ocean Rescue)

"Badanie Sky Ocean Rescue pokazuje zmianę w podejściu do jednorazowego plastiku - ludzie zaczynają podchodzić do tego tematu emocjonalnie, a wielu z nich wyznaje, że są zakłopotani, kiedy go używają. To wpływ dwóch kluczowych czynników psychologicznych: rosnącego dyskomfortu podczas używania tworzyw sztucznych i rosnąca skłonność do zmiany zachowań" - zauważa cytowana przez "Metro" socjolog i psycholog, Anjula Mutanda.

Jej zdaniem, aby radykalnie zmienić nawyki w tej kwestii, potrzebne jest podejście dwutorowe. "Musimy rzucić wyzwanie postawom, kontynuując opowiadanie historii i zmieniając zachowania poprzez dostarczanie łatwych alternatyw w momentach, kiedy ludzie będą chcieli sięgnąć po jednorazowe opakowania. To może następnie doprowadzić do masowej presji na rówieśników, aby postępować właściwie. W ten sposób zmiany będą stopniowo stawały się czymś normalnym" - zaznacza Mutanda.

Sky Ocean Rescue i Project 0 wprowadziły szeroką gamę produktów do wielokrotnego użytku z pojemnikami, bidonami i kubkami na wynos, zaprojektowanymi przez gwiazdy takie jak Ronnie Wood, Rita Ora i Sienna Miller. Produkty można kupić m.in. przez internet.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama