Menu

Brytyjczycy "przekupują" dzieci, żeby poszły spać

Brytyjczycy "przekupują" dzieci, żeby poszły spać
Rodzice płacą dzieciom nawet za odrabianie lekcji. (Fot. Getty Images)
Rodzice w Wielkiej Brytanii regularnie płacą swoim dzieciom, aby przestały grać na telefonie, położyły się spać czy odrobiły lekcje - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Halifax.
Reklama

Spośród ponad 500 ankietowanych rodziców aż 23 proc. przyznało, że płaci dzieciom w wieku 8-15 lat za to, aby odłożyły na bok swoje telefony, laptopy i tablety. 

20 proc. zdesperowanych rodziców "przekupuje" swoje dzieci, aby kładły się spać, a 15 proc. płaci pociechom za odrabianie lekcji. Co ciekawe, prawie 60 proc. daje dzieciom pieniądze za prace domowe, takie jak sprzątanie pokoju, odkurzanie czy zmywanie naczyń. 

90 proc. ankietowanych twierdzi, że zachęca dzieci do oszczędzania. (Fot. Getty Images)

Według ankiety, dzieci otrzymują tygodniowo średnio £7,71 kieszonkowego. Za swoją wypłatę  najczęściej kupują słodycze (42 proc.), a także "inwestują" środki w gry komputerowe (31 proc.) i zabawki (30 proc.).

"Wakacje to doskonała okazja dla rodziców, aby spędzili czas z dziećmi, wyszli z domu, a także dali lekcję życia na temat wartości pieniędzy i tego, jak je samemu zarobić" - zauważa cytowany przez "Metro" Giles Martin, szef ds. oszczędności w Halifax.

Ponad 90 proc. ankietowanych rodziców stwierdziło, że zachęca swoje dzieci do oszczędzania. Jednak połowa dorosłych pozwala latoroślom pobierać płatne aplikacje na telefon lub wydawać kieszonkowe na muzykę, filmy i inne usługi w sieci. 

  Komentarze
  • Supermama
   12 sierpnia, 15:38

   Ja nie używam smoczka ani nocniczka, zakupy w organiku a zamiast zabawek czytanie książek, brak telefonu tv i komputera, zero noszenia na rękach, ciekawe co wyrośnie z tego roczniaka, o szczepionkach sie nie wypowiem ;)

  • Jan
   12 sierpnia, 17:46

   Dno.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama