Menu

Brytyjczycy pożegnali uczestników Invictus Games

Brytyjczycy pożegnali uczestników Invictus Games
Książę Harry jest pomysłodawcą igrzysk weteranów wojennych - Invictus Games (Fot. Facebook/Invictus Games)
Ranni żołnierze, weterani oraz chorzy członkowie Brytyjskiej Armii brali udział w czterodniowych igrzyskach sportowych - The Invictus Games.
Reklama

Honorowym patronem i pomysłodawcą igrzysk jest książę Harry. Podkreślał on jak wielkie znaczenie mają te zawody dla żołnierzy, którzy nie mogą już czynnie służyć w wojsku. „Byli niepokonani na polu walki. Teraz wiedzą, że są potrzebni, są doceniani. Te zawody popchną ich w kierunku powrotu do normalnego życia” - zaznaczył książę w swoim wystąpieniu.

Invictus Games zostały zorganizowane na wzór paraolimpiady, w której uczestniczą ranni i chorzy żołnierze z całego świata, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Podobnie jak podczas zawodów paraolimpijskich, w konkurencjach sportowych biorą udział między innymi osoby bez kończyn, z chorobami nowotworowymi.

W trakcie Invictus Games zmierzyli się sportowcy z 13 krajów, w następujących konkurencjach: łucznictwo, lekkoatletyka, koszykówka, jazda na rowerze, rugby, pływanie i siatkówka. Wszystkie zawody odbywały się w Queen Elizabeth Park oraz w Lee Valley Athletics Centre.

Wielką Brytanię reprezentowało 130 zawodników, wśród nich byli między innymi paraolimpijczycy z igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Zawody na żywo transmitowała telewizja BBC.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.12.2019
  GBP 5.091 złEUR 4.283 złUSD 3.870 złCHF 3.909 zł

  Sport


  Reklama