Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczycy namawiani do atakowania muzułmanów. Policja prowadzi śledztwo

Brytyjczycy namawiani do atakowania muzułmanów. Policja prowadzi śledztwo
W Wielkiej Brytanii mieszka co najmniej 3 mln muzułmanów. (Fot. Getty Images)
Rozsyłane odezwy w Anglii, proklamowanie 3 kwietnia Dniem Karania Muzułmanów oraz nagrody punktowe za ataki - brytyjska policja antyterrorystyczna prowadzi śledztwo w sprawie listów nawołujących Wyspiarzy do ataków na muzułmanów w Londynie, West Midlands i Yorkshire.
Reklama

Śledczy badają, kto stoi za mową nienawiści i proklamowaniem 3 kwietnia "Dniem Karania Muzułmanów”. W rozsyłanych ulotkach do ataków zachęca się specjalnym planem punktowym. Za detonację bomby atomowej w Mekce można zdobyć najwięcej – 2 500 punktów.

"Zranili cię, spowodowali cierpienie twoich bliskich, sprawili ci ból i kłucie serca - co zamierzasz z tym zrobić?”  - można przeczytać w rozsyłanych do mieszkańców Anglii listach.

Jak donoszą brytyjskie media, autorzy odezwy stworzyli również plan nagród punktowych za krzywdzenie muzułmanów. I tak za obrażenie muzułmanina można przyznać sobie 10 punktów, za oblanie kwasem - 50, a za spalenie meczetu - 1 000. 

Funkcjonariusze podkreślają, że groźby wobec muzułmanów traktują poważnie. "Bezpieczeństwo publiczne jest naszym priorytetem i chcielibyśmy zachęcić mieszkańców, aby zachowywali czujność, ale nie dali się zastraszyć” – napisano w oświadczeniu policji West Yorkshire.

W Wielkiej Brytanii wybudowano prawie 1 100 meczetów. Tylko w Londynie jest ich około 450.

 

  Komentarze


  • Kokko
   13 marca, 22:17

   Trochę już za późno.

  • DeeeJayyy
   13 marca, 23:51

   A gdzie druga strona medalu....... ?

  • CHR
   14 marca, 08:08

   No to faktycznie punktow mozna nazbierac? Ktos mial dosc oryginalny pomysl!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama