Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjczycy najbardziej zadowoleni ze sklepów Aldi

Brytyjczycy najbardziej zadowoleni ze sklepów Aldi
Niemiecki dyskont cieszy się dużą popularnością wśród Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Sieć tanich supermarketów Aldi pokonała Waitrose i znalazła się na pierwszym miejscu pod względem satysfakcji klientów. Kolejne pozycje w rankingu Which? zajęły sieci Marks & Spencer oraz Lidl.
Reklama

Badania poziomu zadowolenia kupujących prowadzono przez ostatnie pół roku w sklepach stacjonarnych i internetowych. Na wynik złożyły się opinie 6,8 tys. osób dotyczące wyglądu sklepów, długości kolejek, dostępności obsługi, jakości i wyboru produktów oraz cen.

Pomimo że niektórzy respondenci uznali Aldi za “nieporządny” i “chaotyczny”, a obsługę w kasach za pospieszną, to atrakcyjne ceny przesądziły o zwycięstwie niemieckiego giganta.

“Dobrze oceniane były oferty specjalne, a także jakość świeżych produktów oraz własnej marki. Konsumenci docenili również łatwość znajdowania produktów na półkach” - informuje autor badań, porównywarka internetowa Which?.

Waitrose, który prowadził w badaniu od 3 lat, spadł na 4. miejsce. Sieć otrzymała tylko 2 gwiazdki w kategorii ceny, podczas gdy Aldi – 5.

“Jesteśmy przeszczęśliwi, że zyskaliśmy miano najlepszego supermarketu w dorocznym badaniu Which? W Aldim z dumą oferujemy produkty fantastycznej jakości w niesamowitych cenach – wybranie nas ulubionym supermarketem Brytyjczyków pokazuje, jak bardzo współgramy z klientami” - zaznaczył Matthew Barnes, dyrektor generalny Aldiego na Wielką Brytanię i Irlandię.

Wyniki badania przeprowadzonego w sklepach:

 1. Aldi
 2. Marks & Spencer
 3. Lidl
 4. Waitrose
 5. Iceland
 6. Tesco
 7. Asda
 8. Morrisons
 9. Sainsbury’s


Wyniki badania online:

 1. Iceland.co.uk
 2. Ocado
 3. Morrisons.com
 4. Waitrose.com
 5. Amazon Fresh
 6. Tesco.com
 7. Sainsburys.co.uk
 8. Asda.com
 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   13 lutego, 07:54

   haha zależy gdzie robili ten ranking jak na biednych dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów zarobkowych to pewnie Lidll i Aldi . Porównywanie Waitrose do Adli jest niepoważne ale jak się nie ma co się lubi ...... smacznego i zdrowego a najważniejsze taniego

  • Ja
   13 lutego, 08:39

   DO ANONIMOWEGO
   CZYTAJAC TWOJ KOMENTARZ JEST MI NIEDOBRZE .POLACZKU

  • Ja
   13 lutego, 08:54

   Taka prawda ze po brexit bedzie to nawet jak podwyzki aldi zroni to i tak bedzie jednym z tanszych sklepow i prawdopodobnie jakosciowo tez sie podniesie jak sam tytul nazwy artykułu wskazuje brytyjczycy to nie imigranci smacznego czytelnik oj Przepraszam Brytyjczku

  • Hihihi
   13 lutego, 09:43

   wśród Brytyjczyków a nie Anglików to znaczy czytelnik anonimowy THC itd. a Polacy Kupują w polskich sklepach.

  • Ivonne
   13 lutego, 10:49

   Popularność dyskontów Aldi i Lidl to nie jakość i inne kryteria tylko CENA !!! Ludzie coraz mniej pieniędzy mają po opłaceniu stałych opłat,rat kredytów,councilowskich haraczy itp.Zostaje niewiele a jeść trzeba,więc do niemieckich dyskontów póki są !!! Po Brexicie może być różnie...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama