Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjczycy na bakier z angielskim. Winne emotikony i emoji

Brytyjczycy na bakier z angielskim. Winne emotikony i emoji
Emoji sprawiają, że Brytyjczycy są na bakier z angielską gramatyką i ortografią. (Fot. Thinkstock)
Prawie połowa dorosłych Brytyjczyków nie jest pewna swojej znajomości angielskiej gramatyki i ortografii. Powodem jest coraz bardziej powszechne używanie emotikonów i emoji, które rujnują znajomość angielskiego - zwłaszcza wśród ludzi młodych - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie serwisu YouTube.
Reklama
Reklama

Prawie wszyscy pytani w sondażu YouTube uważają, że znajomość języka angielskiego wśród Brytyjczyków znacznie się pogorszyła. Taką opinię wyraziło 94% spośród dwóch tysięcy ankietowanych.

Badania wykazały również, że prawie połowa dorosłych mieszkańców Zjednoczonego Królestwa nie zna zasad angielskiej ortografii i gramatyki. Trzy czwarte ankietowanych przyznało, że ich komunikowanie się z innymi w większości odbywa się przy pomocy popularnych znaków graficznych w smartfonach i komputerach – podaje telewizja SKY News.

Badanie wykazało też, że większość osób wysyłając wiadomości tekstowe i maile musi korzystać z automatycznych słowników. Używanie emotikonów i emoji w Wielkiej Brytanii jest ogromne – do sześciu miliardów dziennie. Nawet językoznawcy uznali, że jest to najszybciej rozwijający się język komunikacji w historii.

Z jednej strony eksperci uważają, że znaki graficzne rozleniwiają młode pokolenie Wyspiarzy, którzy szybciej wybiorą obrazek niż napiszą zdanie. Naukowcy z Edinburgh University uważają jednak, że emotikony i emoji pomagają młodym być akceptowanym w mediach społecznościowych. 

Emoji to graficzny znaczek wyrażający daną emocję. (Fot. Thinkstock)

Emoji po raz pierwszy pojawiły się w japońskich telefonach komórkowych w 1999 roku. Emotikon :-) został użyty po raz pierwszy 19 września 1982 o godzinie 11:44 przez profesora Scotta Fahlmana z Carnegie Mellon University w USA.

W 2015 Oxford Dictionaries ogłosiło, że najpopularniejszym słowem roku jest emoji, które płacze ze szczęścia.

Emotikony są pisane za pomocą znaków na klawiaturze telefonu lub komputera. Emoji to natomiast graficzny znaczek wyrażający daną emocję, gotowy do użycia. Eksperci alarmują, że obie formy popularnej dzisiaj na świecie komunikacji wypierają język pisany.

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama