Bródka bez medalu na 12. miejscu

Polakowi nie udało się zdobyć medalu. (Fot. Getty Images)
Mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka zajął czasem 1.46,31 12. miejsce w wyścigu łyżwiarzy szybkich na 1500 m igrzysk w Pjongczangu. Podwójny sukces odnieśli Holendrzy.

Złoto wywalczył Kjeld Nuis - 1.44,01, srebro Patrick Roest - 1.44,86, a brąz Min Seok Kim (Korea Płd.) - 1.44,93.

Jan Szymański został sklasyfikowany na 16. pozycji - 1.46,48, a Konrad Niedźwiedzki był 20. - 1.47,07.
Na torze Gangneung Oval na razie nie znalazł się nikt, kto byłby w stanie przerwać dominację Holendrów. Triumfowali we wszystkich czterech dotychczas rozegranych konkurencjach.

Tuż przed Bródką - na 11. pozycji - znalazł się Holender Koen Verweij, który przed czterema laty przegrał z Polakiem walkę o złoty medal o 0,004 s.