Menu

Brits to sizzle in three-day mini heatwave as hot air plume blasts UK with 28C heat

Brits to sizzle in three-day mini heatwave as hot air plume blasts UK with 28C heat
Najlepsza pogoda ma być w Londynie. (Fot. Getty Images)
Brits are set to sizzle in a three-day mini heatwave as a hot air plume blasts the UK - sending temperatures soaring to 27C.
Advertisement
News available in Polish

Wszystko wskazuje na to, że do poniedziałku mieszkańcom Wysp będą potrzebne okulary przeciwsłoneczne. To za sprawą dobrej pogody, która będzie napędzana przez ogromny obszar wysokiego ciśnienia rozciągający się od Wysp Azorskich, u wybrzeży Portugalii, do północnej Europy. 

Z najpiękniejszej aury i najwyższych temperatur, sięgających nawet 28 st. Celsjusza, mają cieszyć się mieszkańcy Londynu i południowego wschodu kraju.

W przyszłym tygodniu do UK wróci deszcz i burze. (Fot. Getty Images)

"Spodziewamy się, że taka aura utrzyma się do poniedziałku" - informuje cytowana przez "The Sun" Nicola Maxey z Met Office, dodając, że przelotny deszcz może pojawić się jedynie w środkowej i północnej części kraju.

Jednak meteorolodzy ostrzegają miłośników słońca, aby w pełni wykorzystali minifalę upałów, ponieważ od połowy przyszłego tygodnia do Wielkiej Brytanii powrócą burze i ulewy. "Z najnowszych modeli pogodowych wynika, że niskie ciśnienie może kontrolować pogodę przez resztę miesiąca" - zaznacza Maxey.

W przyszłym tygodniu warunki pogodowe podzielą kraj na dwie części. "Na południu utrzyma się ciepła aura, ale północ będzie znacznie chłodniejsza i niespokojna" - wyjaśnia ekspertka.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Advertisement