Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

British Airways daje pierwszeństwo bogatszym?

British Airways daje pierwszeństwo bogatszym?
Linie BA przewiozły w zeszłym roku 42,1 mln pasażerów. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie linie lotnicze faworyzują pasażerów, którzy zapłacili więcej za bilet. Przewoźnik zmienił zasady wpuszczania pasażerów na pokład samolotu.
Reklama

Nowe reguły British Airways są bardzo proste. Na pokład pierwsi wchodzą ci podróżni, którzy najwięcej zapłacili za swój bilet. Do końca kolejki muszą natomiast czekać podróżni, którzy przeznaczyli najmniej pieniędzy za przelot brytyjskimi liniami.

Brytyjskie linie lotnicze dla łatwiejszego rozpoznania pasażerów drukują na biletach oznaczenia cyfrowe od 1 do 5. Z jedynką bilety mają pasażerowie z drogimi biletami, a z piątką ci z najtańszymi – informuje serwis www.express.co.uk.

I tak na przykład podróżni klasy ekonomicznej tylko z bagażem podręcznym, będą wchodzić na pokład maszyny w ostatniej kolejności. Podróżni pierwszej klasy mogą liczyć na początek kolejki.

Zmiana nie będzie dotyczyć osób z małymi dziećmi oraz inwalidów. Ci nadal będą mogli liczyć na pierwszeństwo wejścia do samolotu.

Nowe zasady wpuszczania na pokład pasażerów British Airways wchodzą w życie na wszystkich trasach przewoźnika od 12 grudnia, ale już wzbudzają kontrowersje. Niektórzy podróżni nie chcą, aby inni wiedzieli, że wydali mniej na zakup biletu.

Brytyjski przewoźnik chce transformacji i poprawy jakości lotów w 2018 roku. Zapowiada powrót swojej dawnej świetności. A ta będzie niemal zapewniona po zakupie 72 nowych maszyn, stworzeniu najlepszego wi-fi w powietrzu, odnowieniu 128 samolotów i przywróceniu darmowych posiłków.

 

  Komentarze


  • Ustawiony
   21 listopada 2017, 09:31

   Nareszcie 1 dynki maja pierszenstwo .

  • Kakadu
   21 listopada 2017, 10:50

   Prawidlowo. Zaplacilem w jakims dealu czy promocji to musze swoje odstac, koles przede mna placi setki funtow wiecej, zeby moje placy ogladac? Socjalizm nie wypalil, komuna tez nie. Masz kase, zasoby, informacje, wplywy - rzadzisz, tak bylo zawsze, ale golodupcy sadza, ze cos sie im nalezy.

  • What u doing
   21 listopada 2017, 11:46

   W pierwszej kolejności bedzie wchodzić thc i czytelnik po czerwonym dywanie, dwóch farbowanych. A wasi nowi bracia będą wam sypać płatki róż i częstość herbatką z mleczkiem i dziękować wam ze podniesliscie brytyjska gospodarkę z kolan

  • Dory
   21 listopada 2017, 12:49

   I o to chodzi ,podzielić ludzi na lepszych i gorszych .Niech się jeden wywyższa a drugi go nienawidzi.99% ludzi zapierdziela w pocie czoła na 1% niecały .Kakadu ,taki świat Ci odpowiada?Ciekawe jakby nie było pieniędzy i wszyscy mieliby wszystkiego pod dostatkiem co by robiły osoby z potrzebą wywyższania się nad innymi?

  • Slav us
   21 listopada 2017, 13:12

   Placisz za coś to masz to coś. Juz "rownosc" wprowadzali u nas przyjaciele Lenina. A rownosc nadal istnieje
   np. w Korei Polnocnej.
   Wprowadzilbym tez cene biletu zalezna od wagi pasazera. Dlaczego ja mam placic tyle samo co 120Kg grubas.
   Ja i moj bagaz nie wazymy nawet 100Kg.
   Ale grubas powie,ze ona jest "puszysta".

  • Abc
   21 listopada 2017, 14:13

   Taka segregacja to zwykły chwyt marketingowy. Próba zarobienia na usłudze podstawowej jak najwięcej pieniędzy.Sprzedaż " lepszego samopoczucia". Manipulacja klientem.

  • THC
   21 listopada 2017, 19:39

   Zawsze place za miejsce i pierwszenstwo wejscia na poklad. Dlaczego jakis plebs ma miec te same przywileje placac tylko za bilet! ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama