Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Brexit to cyrk, który upokarza Londyn"

"Brexit to cyrk, który upokarza Londyn"
Sytuację wokół Brexitu dziennik określa jako "tragikomiczną". (Fot. Getty Images)
Tak włoski dziennik 'Corriere della Sera' podsumowuje dzisiaj rozwój wydarzeń politycznych w Wielkiej Brytanii na 15 dni przed jej planowanym wyjściem z UE. W tym chaosie - jak dodaje - nikt już się nie śmieje.
Reklama

Beppe Severgnini, autor komentarza w największej włoskiej gazecie, podkreśla, że w Wielkiej Brytanii pojawia się nieznana dotąd postawa, którą opisuje jako "litowanie się nad samym sobą".

"Po tym, gdy minęło zdumienie i wściekłość, pozostało zaniepokojenie i poszukiwanie ludzkiego zrozumienia, na co, jak się zdaje, Unia Europejska skłonna jest się zgodzić; ale tylko na to" - stwierdza publicysta. Sytuację wokół Brexitu określa jako "tragikomiczną".

Następnie zauważa, że "banki po cichu przenoszą się, rynek nieruchomości zastygł, supermarkety gromadzą zapasy". Ale wczoraj pojawił się "nieśmiały promyk zdrowego rozsądku" - wskazuje komentator. Za taki, według niego, należy uznać wydarzenia w Izbie Gmin, która zagłosowała za uchwałą wyrażającą polityczny sprzeciw wobec Brexitu bez umowy. Dzisiaj posłowie będą mogli zdecydować o ewentualnym wydłużeniu procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE.

"Wyjście bez umowy byłoby katastrofą, upokorzeniem, na które Zjednoczone Królestwo nie zasługuje" - zaznacza znany włoski publicysta i autor książek.

Pisząc o niewiadomej, jaką mogą przynieść następne dni i o różnych scenariuszach możliwych w Wielkiej Brytanii - od nowego referendum po dalsze negocjacje z UE, wybory czy odwołanie Brexitu - Severgnini zauważa, że złożoność tych kwestii w połączeniu z poczuciem bezradności coraz bardziej irytuje opinię publiczną.

"Cyrk trwa, akrobaci wydają się jednak wyczerpani, a pajace zniknęły. Pozostali pogromcy zwierząt i okrutne bestie, a także publiczność w całej Europie, która patrzy wstrząśnięta" - konstatuje autor komentarza w mediolańskim dzienniku.

 

  Komentarze


  • Rs
   14 marca, 09:08

   Jak to nikt, ja się śmieję. Od dwóch lat wychodzi wszystko z czego śmiał się Jas Fasola, Benny Hill vzy Monthy Python. XIX w. Już dawno się skończył a oni dalej w nim tkwią. Historia potrafi się mścić za wieki okradania świata. Na razie to tylko chichot polityki a potem czas im pokaże.

  • Sally
   14 marca, 10:32

   Rs 100% racji

  • Blibla
   14 marca, 11:08

   Gdzie jest nasz fachowiec od spraw brytyjskich- Lesiu Ferenc? Lesiu, mieli wczoraj zagłosować za wyjściem bez umowy. I jak? Hihi

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama