Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit może oznaczać gigantyczne kolejki w dublińskim porcie

Brexit może oznaczać gigantyczne kolejki w dublińskim porcie
Czy dubliński port czeka paraliż? (Fot. Twitter/@Splash_247)
Dubliński port czeka w związku z Brexitem wiele wyzwań, w tym 9-kilometrowe kolejki ciężarówek - ostrzegła brytyjska izba handlowa. Ze względu na obostrzenia celne potrzebne będą także 3 hektary dodatkowego miejsca.
Reklama

“Zrealizowanie najgorszego scenariusza - wprowadzenie pełnej kontroli celnej - oznacza zatrzymywanie wszystkich 400 tys. ciężarówek, jakie co roku przemieszczają się między Dublinem a Holyhead. Spowoduje to zakłócenie pracy ruchliwego portu, który obecnie obsługuje 80% ładunków przywożonych i wywożonych z kraju. Firmy muszą już teraz rozpocząć kampanię na rzecz umowy, która nie będzie wymagała zatrzymywania wszystkich ciężarówek” - tłumaczy dyrektor generalny izby John McGrane, cytowany przez “Irish Independent” .

Wypowiedź eksperta związana była z publikacją raportu izby “Policy Paper on Infrastructure”. Według rekomendacji zawartych w dokumencie, niezależnie od tego, jak będzie wyglądała umowa w sprawie Brexitu, należy zainwestować w infrastrukturę portów, lotnisk, transportu i przesyłu danych. Wszystko po to, by po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej handel mógł funkcjonować bez zakłóceń. Jednym z wymogów jest możliwość sprawnego tranzytu przez teren Zjednoczonego Królestwa.

“Niewyobrażalny jest scenariusz, w którym irlandzcy eksporterzy musieliby okrążać sąsiednie wyspy w drodze do północnej Europy. Aby tak się nie stało, umowa musi zawierać zapisy o uznawaniu prawa kierowców do przejazdu przez Wielką Brytanię” - podsumował McGrane.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca br. i powinna opuścić Wspólnotę w nocy z 29 na 30 marca 2019 roku.

 

  Komentarze


  • Gut
   10 listopada 2017, 14:18

   Debilizm. Będzie zabawa. Będzie sie działo.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama