Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit i Boeing poważnie uderzyły w zyski Ryanair

Brexit i Boeing poważnie uderzyły w zyski Ryanair
Na ​wyniki Ryanair wpłynęły również wyższe koszty paliwa, a także wypłata odszkodowań. (Fot. Getty Images)
Irlandzkie linie lotnicze podały wyniki finansowe za zakończony rok podatkowy. Przez niepewność związaną z Brexitem i kłopoty Boeinga są one najgorsze od czterech lat - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Ryanair poinformował dzisiaj, że jego zysk netto w ciągu 12 miesięcy do końca marca 2019 r. wyniósł 1,02 mld euro. Dla porównania, w analogicznym okresie ub. roku kształtował się na poziomie 1,45 mld euro.

Według Michaela O’Leary, dyrektora naczelnego Ryanair, jednym z czynników, które miały wpływ na wyniki finansowe firmy, była konieczność obniżania cen biletów. "Trzeba było zarządzać taryfami, ponieważ, przez niepewność związaną z Brexitem, klienci opóźniali rezerwacje lotów" - dodał.

Jak podaje "The Guardian", dane finansowe przedstawione przez przewoźnika nie obejmują straty w wysokości 139 mln euro austriackiej linii lotniczej Laudamotion, którą Ryanair przejął w styczniu br. Gdyby uwzględnić biznes z Austrii, zyski irlandzkiego przewoźnika spadłyby aż o 30 proc. - do 948 mln euro.

Ryanair jest też jednym z przewoźników, w którego uderzają problemy Boeinga. (Fot. Getty Images)

Na ​wyniki Ryanair wpłynęły również wyższe koszty paliwa, a także wypłata odszkodowań za opóźnione i anulowane loty podczas ubiegłorocznych strajków personelu pokładowego

Ryanair jest też jednym z przewoźników, w którego uderzają problemy Boeinga. Przewoźnik ucierpiał z powodu opóźnień w dostawie modelu 737 Max, co miało związek z ogólnoświatowym uziemieniem tych maszyn po katastrofie lotniczej w Etiopii, w której zginęło 157 osób

Ryanair miał otrzymać pięć samolotów 737 MAX między kwietniem a czerwcem i kolejne 42 - do marca 2020 r. Neil Sorahan, dyrektor finansowy Ryanair, poinformował, że pierwsza dostawa maszyn spodziewana jest w październiku. Przez opóźnienie przewoźnik musiał ograniczyć swoje moce przewozowe o 1 milion pasażerów.

Ryanair prognozuje na ten rok podatkowy zysk na poziomie 750-950 mln euro.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2019
  GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama