Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit bez umowy to "£800 więcej za zakupy"

Brexit bez umowy to "£800 więcej za zakupy"
Przed wzrostem cen ostrzegła również prezes British Retail Consortium (BRC). (Fot. Getty Images)
Ceny masła, sera, wędlin, ziemniaków i wina mogą gwałtownie wzrosnąć, jeśli Wielka Brytania opuści UE bez porozumienia - wynika z badania jednego z największych związków zawodowych na Wyspach.
Reklama

Według analizy GMB, rodzinny rachunek za zakupy może wzrosnąć średnio o 800 funtów w ciągu roku. Obliczono to, porównując obecne tygodniowe wydatki z możliwymi cenami w przypadku tzw. "twardego Brexitu".

"Partia Konserwatywna, która od niechcenia rzuca pomysłami Brexitu bez porozumienia, całkowicie nie liczy się z tym, co to będzie oznaczać dla pracujących ludzi" - oświadczył cytowany przez "Metro" sekretarz generalny GMB Tim Roache.

"Ceny podstawowych artykułów gospodarstwa domowego poszybują w górę, jeśli twardogłowi pójdą w swoją stronę. Ale dlaczego problemy zwykłych ludzi miałyby stanowić przeszkodę w osobistych ambicjach torysów?" - szydził lider związkowców.

"Jeśli Partia Konserwatywna wybierze lidera, który wyprowadzi nas znad krawędzi Brexitu, kraj będzie żył z ekonomicznymi konsekwencjami tego przez pokolenie" - dodał Roache.

Przed wzrostem cen ostrzegła również prezes British Retail Consortium (BRC), Helen Dickinson.

"Konsekwentnie twierdzimy, że Brexit bez umowy doprowadzi do droższych produktów codziennego użytku. Zgodnie z naszymi badaniami, deprecjacja waluty, dodatkowe kontrole, cła na niektóre towary, a także opóźnienia na granicy przyczynią się do wyższych cen i mniejszego wyboru towarów" - podsumowała Dickinson.

 

  Komentarze


  • Tom
   9 czerwca, 16:30

   Zwiazki zawodowe w UK sa organizacja partyjna zwiazane z Partia Pracy I oszolomem Cirbynem , ktorty wraz ze swoja Partia zreszta nie pierwszy raz doprowadzi do upadku i biedy a £66 w skali miesiaca to tylko 6 godzin pracy

  • Vistula
   9 czerwca, 17:29

   Autorów tego przekazu trochę poniosło, bo przecież za Breitem ciągle jest znaczna część społeczeństwa. Więc to nie jest tylko fanaberia Torysów, ale realizacja wyników demokratycznego referendum.

  • Don Vito
   9 czerwca, 20:21

   Ale za to inne rzeczy beda tansze, bo rynek sie zmniejszy i bedzie wieksza rywalizacja. £800 to nie jest duzo. Funt na pewno pojdzie w gore w polowie przyszlego roku.

  • Do do do Vistuli
   9 czerwca, 22:24

   Znaczna część społeczeństwa ? 1provent bo tyle wynosiła ta znaczna część

  • Jan
   10 czerwca, 07:27

   ej fabryki firmy sie zwijają z brexitowa tysiące ludzi traci pracę a tobie funt podrożeje??? e głowe sie puknij, wychodzą z wysoko rozwiniętego układu gospodarczego, jak mi kaktus wyrośnie na dłoni tak zdrożeje na 3,75 zł

  • Przemko
   10 czerwca, 08:47

   tylko 800 rocznie??? 67 funtów na miesiac i to ma kogos wystraszyc? LOL

  • Bart
   10 czerwca, 09:01

   Zastanawia mnie Jak obliczyles ten jeden procent?

  • Dariusz
   10 czerwca, 09:53

   I po co sie tak nadymujecie ? Jakies epopeje wypisuja co niektorzy.A niektorzy tak sie boja drugiego referendum jak zaglady potopu czy ognia.Vistula ogarnij sie od 2016 roku do 2019 tysiace ludzi otrzymalo prawo glosu bo juz sa dorosli.A Ty zostalas gdzies nawet za murzynami w tyle.Ferment siejesz.

  • Eric
   10 czerwca, 10:10

   Jak widać sami znawcy na forum, bardziej brytyjscy od Brytyjczyków, sami na własnej skórze się przekonacie jak jest naprawdę. Ci, którzy potrafia czytać po angielsku, już teraz moga się o tym przekonać, wystarczy poczytać Daily Express albo Daily Mail. Nie kochaja was tam, mało tego z chęcia spakowaliby was I wysłali z powrotem.To sa tylko szacunkowe obliczenia, w rzeczywistości to może być bardziej bolesne, a to że że społeczeństwo wybrało demokratycznie skok w przepaść, to nie oznacza że parlament ma za tym podażać. Tym bardziej, że sprawa wyjścia bez porozumienia została już przegłosowana.

  • Twòj Pan
   10 czerwca, 10:16

   To będzie oznaczać że bezrobotni I emeryci nie będā jeść przez 10 tygodni w roku

  • Jaś
   10 czerwca, 10:54

   Do Przemko,jak chłopcze w 10 siedzicie na pokoju i wpierdzielacie fasolke i to co najtańsze to nie jest ci straszne,mimo tego że twoja dniówka 14 godzinna tyle wynosi.

  • Twickenham
   10 czerwca, 13:34

   Do Eric.
   Z Twojego wpisu wynika że sam starasz się być bardziej brytyjski od Brytyjczyków a krytykujesz innych. Normalnym jest że Brexit dla jednych jest korzystny dla innych negatywny. Zarówno dla Brytyjczyków jak i Polaków mieszkających tutaj. A Ty wypowiadasz się zarazem za jednych i drugich

  • Kakadu1978
   11 czerwca, 11:45

   W Daily Express czy Mail udzieleja sie tak wybitnie intelektualnie osoby, same salony, smietanka towarzyska, kwiat brytyjskiego spoleczenstwa. Siedze spokojnie n-ty rok, mam gdzies, czy mnie ktos chce, czy nie chce. W Polsce czulem, ze Panstwo mnie chce, ale do innych celow. Do takich, jakich gwalciciel wychodzi wieczorem i szuka ofiary. Nie takiego uczucia szukalem, wiec wyjechalem.

  • Mirek London
   12 czerwca, 13:55

   Najlepiej napiszcie, ze ceny zakupow wzrosna o £8000...w ciagu 10 lat albo jeszcze lepiej £80.000 przez 100 lat !
   Co za pacany.....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama