Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit: "Drugie referendum jest konieczne"

Brexit:
Wielka Brytania w 2016 roku zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej. Wielu Brytyjczyków nie zgadza się z tą decyzją. (Fot. Getty Images)
Prawo wymaga przeprowadzenia kolejnego referendum, aby doszło do Brexitu - twierdzą członkowie kampanii na rzecz 'odkręcenia' procesu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. 'Bez kolejnego plebiscytu negocjacje są nielegalne' - alarmują.
Reklama

Pomysł przeprowadzenia kolejnego referendum poparł Dominik Grieve, były konserwatywny prokurator generalny, który stwierdził: "To budzi ważną kwestię konstytucyjną. Parlament przewidział mechanizm referendum w ustawie z 2011 roku, aby zapewnić społeczeństwu konsultacje w sprawie wszelkich znaczących zmian traktatu UE”.

Wynik referendum dotyczącego Brexitu zaskoczył cały świat. Brytyjscy zwolennicy opuszczenia Unii wygrali, a przeciwnicy Brexitu oznajmili, że kampania zwolenników opuszczenia Wspólnoty przepełniona była kłamstwami oraz propagandą.

Prawne wyzwanie budzi nadzieję zwolenników pozostania w Unii, którzy od dawna nawołują do przeprowadzenia kolejnego referendum. Nawet eksperci sądzą, iż wynik drugiego głosowania różniłby się od rezultatu pierwszego.

Za kolejnym plebiscytem opowiadają się byli premierzy Tony Blair i John Major, a nawet sprawca całego zamieszania – były lider ugrupowania UKIP Nigel Farage.

Połowa Brytyjczyków chce drugiego referendum w sprawie Brexitu - wynika także z opublikowanego sondażu dla "Mail on Sunday". Badania wskazują, że Brytyjczycy głosowaliby za pozostaniem w UE, gdyby to było możliwe.

 

  Komentarze


  • Polak
   13 marca, 13:03

   Gdzie jest thc i czytelnik???

  • Mistrzunio
   13 marca, 13:12

   Roszczeniowe psy angielskie mysla ze I'm side wszystko nalezy, nawet drugie referendum. Zryj pan cos nawazyl.

  • Czytelnik anonimowy
   13 marca, 13:16

   jak orzelki wciąż bez prawa głosu w Uk ??

  • Typo
   13 marca, 13:17

   Tesciowa dzisiaj przyjezdza. Juz kupilem łozko z argosu

  • Game over
   13 marca, 14:17

   No tak tylko po drugim referendum cały Rząd brytyjski sie rozleci. Dymisja za dymisją, Teresa będzie skończona politycznie.

  • Luz
   13 marca, 14:50

   I po drugim referendum nastepne bo beda inni rzadzic I tak dekada zleci, A orzelki jak pluja na siebie pozostanie bez zmian

  • Robi
   13 marca, 15:18

   Ja juz dawno wiedzialem ze to jest nie realne babcia Mey nie jest politykiem powinna sama ustapic i powiedziec obywarelom jestem DNEM i odchodze.

  • Do THC
   13 marca, 15:22

   No jestes the best tym razem hahahs ubaw niziemski

  • Typ
   13 marca, 15:43

   W socjalizmie głosujemy do skutku

  • Willys
   13 marca, 15:50

   Po drugim referendum decyzja by byla odwrotna.wtedy UK by sie osmieszylo.boja sie tego.

  • Ja
   13 marca, 17:44

   Brexitu nie bedzie nie ma co to wiadomo bylo od dawna za duzo ich koszt wyniesie nie dzwigna tego

  • Js
   13 marca, 18:03

   Haha haaaaaaa jaja oni wszyscy dążyli do opuszczenia UE ale tak naprawdę nie wiedzieli jakie będą konsekwencje i jak już kawa jest na ławie to drapia się po tyłku i myślą jak tego uniknąć. Drugie referendum i wiadomo że UK zostaje t UE . Tak czy owak ja już mam dość tego syfu! Tu syf w pl syf ale w pl będę u siebie w domu i wyje....me mam na te całe UK

  • THC
   13 marca, 20:02

   @Polak: Uff ledwo zdonżyłem . Sorki ale musiałem świnki w zagrodzie nakarmić.! O czym tu mowa? Aha referendum ! No tak wiec drugie referndo sie nie nalerzy bo jestem britisz i z moimi ziomusiami w turbanach muwie stanowcze NIE a dlatego ze NIE hue hue Musze wracac troszke gnoju pzezucić wiec wybaczcie hue hue

  • THC
   13 marca, 20:07

   I znowu plebs powiedzial co wiedzial.

  • Przemko
   13 marca, 22:29

   Artur udzielił rzeczowej odpowiedzi! jeśli jakiekolwiek ponowne referendum miałoby się odbyć (co uważam za kpinę - ale to ich kraj i ONI niech o tym decydują) to przecież PRZED finalnym ustaleniem wszystkich kwestii nie ma ono sensu. i jeszcze ten ryży oszust bredzi te swoje brednie - jakby zachęcał angoli do hard-brexitu. LOL. będzie ciekawy rok...

  • THC
   14 marca, 00:02

   Jestem ze wsi to widać,słychać i czuć.

  • Hunk
   14 marca, 07:14

   Wy wszyscy tutaj barany jestescie, niemacie o niczym , jestescie wrecz zalosni

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama