Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit: Brytyjczycy odkładają wakacje, a Thomas Cook traci £1,5 mld

Brexit: Brytyjczycy odkładają wakacje, a Thomas Cook traci £1,5 mld
Firma zamknęła już 21 oddziałów i planuje dalsze "oszczędności". (Fot. Getty Images)
Firma turystyczna Thomas Cook poinformowała o stracie w wysokości 1,5 mld funtów. 'Teraz nie ma wątpliwości, że turyści odkładają swoje plany wakacyjne z powodu Brexitu' - twierdzi zarząd podróżniczego giganta i ostrzega przed 'dalszymi przeszkodami'.
Reklama

Firma szacuje też, że zysk w drugiej połowie br. będzie niższy niż w tym samym okresie 2018 r. - podaje BBC.

Aby pozyskać dodatkowe fundusze, Thomas Cook szuka m.in. oferentów na flotę 105 odrzutowców. Poza tym, zamknął 21 oddziałów i planuje dalsze "oszczędności". Nie wyklucza, że - gdy tylko skończą się umowy - zamknie kolejne placówki.

Szykuje też zwolnienia dla 150 osób ze swojej siedziby w Peterborough.

"Klienci opóźniają wakacyjne rezerwacje i będą to robić, dopóki nie będzie jasności co do Brexitu". (Fot. Getty Images)

Peter Fankhauser, dyrektor generalny Thomas Cook, przyznał, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku istniało "niepewne środowisko konsumenckie na wszystkich rynkach firmy".

"Przedłużająca się zeszłoroczna fala upałów i wysokie ceny na Wyspach Kanaryjskich zmniejszyły popyt na zimowe słońce . Obecnie nie ma już wątpliwości, że to Brexit skłania wielu brytyjskich klientów do zmiany swoich letnich planów urlopowych" - podkreśla.

"W tym roku klienci opóźniają rezerwacje i będą to robić, dopóki nie będzie jasności co do Brexitu" - przyznał Fankhauser. Jego zdaniem, Brytyjczycy obawiają się m.in. dużych opóźnień podczas kontroli paszportowych na granicy.

Brytyjska premier Theresa May w czerwcu da ostatnią szansę parlamentarzystom na zatwierdzenie umowy z UE. Jeżeli się nie uda, chaos może jeszcze bardziej się pogłębić.

 

  Komentarze


  • Stop 447
   17 maja, 09:17

   To 200 razy mniej niż wyimaginowane roszczenia organizacji izraelskich

  • Przemko
   17 maja, 12:25

   GDZIE jest ten związek? Co najmniej do końca października Angole są w UE. Wiec żadnych utrudnienien w tym czasie nie bedzie. Jeśli wyjdą wcześniej, to za porozumieniem, wiec będzie okres przejściowy. Gdzie ten związek?

  • Olegunar
   18 maja, 05:56

   To ze Anglicy nie kupują wakacji w Thomas cook -nie oznacza ze nie jedzą na wakacje.W dzisiejszych czasach nie potrzeba biur podróży -każdy sam moze zarezerwować Hotel kupić Lot -czysta oszczędnośc

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama