Menu

Brexit: BMW woli produkować w Afryce niż w Anglii

Brexit: BMW woli produkować w Afryce niż w Anglii
Brytyjski przemysł motoryzacyjny obawia się, że Brexit bez umowy może doprowadzić do podniesienia ceł, dodatkowej biurokracji i kosztów. (Fot. Getty Images)
Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW przeniósł część produkcji silników z Wielkiej Brytanii do Republiki Południowej Afryki, ze względu na niepewność rynkową związaną z Brexitem - podał serwis Automotive News.
Reklama

Silniki produkowane w Wielkiej Brytanii były wysyłane do RPA, gdzie BMW obecnie buduje SUV-a X3. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie będą one jednak miały statusu europejskich, a w konsekwencji egzemplarze budowane w RPA stracą w Europie status wolnych od podatku importowego - zauważył szef produkcji BMW Oliver Zipse.

Rzecznik BMW poinformował, że tegoroczne nakłady produkcyjne fabryki Hams Hall w Birmingham w środkowej Anglii będą stabilne, a zakład będzie więcej eksportować do Stanów Zjednoczonych.

Wielka Brytania ma wyjść z UE 31 października. Jeremy Hunt i Boris Johnson, którzy walczą o tekę premiera i zastąpienie na tym stanowisku Theresy May ogłosili, że są gotowi opuścić Unię bez porozumienia, choć nie jest to ich preferowana opcja.

Brytyjski przemysł motoryzacyjny, który od 2017 r. odnotował spadek sprzedaży, produkcji i inwestycji, obawia się, że niekontrolowane wyjście może doprowadzić do podniesienia ceł, a także dodatkowej biurokracji i kosztów. 

 

  Komentarze


  • Ula
   10 lipca, 12:12

   Anglia stanie się producentem wegańskich wozów drabiniastych cabrio imienia Nigela F.

  • Borys
   11 lipca, 09:31

   Pewnie ze woli, przecież w Afryce niema norm emisji co2. Unia zniszczyła Huty w GB i też się sprowadza z Afryki. To po co te normy? Skoro w Afryce wyprodukuja taniej w starej technologii i wyemitują przy tym kilka razy więcej co2

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama