Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Breitbart: "Polacy wracają z UK ze strachu przed terroryzmem"

Breitbart:
Amerykański portal zastanawia się nad dalszymi losami Polaków w UK... (Fot. Getty Images)
Polacy w Wielkiej Brytanii i ci, którzy wrócili do kraju obawiają się żyć na Wyspach - donosi portal Breitbart News Network, powołując się na tygodnik 'W Sieci'. Zdaniem magazynu, największy niepokój budzi rasizm, terroryzm oraz czynniki ekonomiczne.
Reklama

"Zmiany w brytyjskiej gospodarce, wzrost ekonomiczny w kraju oraz Brexit to główne czynniki, jakie biorą pod uwagę powracający, ale Polacy wypowiadający się dla magazynu W Sieci wymieniali także inne niepokojące ich kwestie. Wśród nich jest seria ataków terrorystycznych z 2017 roku” - cytuje portal.

Breitbart, skrajnie prawicowy amerykański portal informacyjny, zwraca uwagę na fakt, że wśród ofiar ataku na Westminster Bridge był jeden przybysz znad Wisły, a w Manchester Arena – dwoje.

Magazyn "W Sieci” przytoczył z kolei wypowiedzi ks. Mateusza Konopińskiego i Tomasza Kani, w pełni zgodnych, że "Londyn od dawna nie jest miastem bezpiecznym i że w każdej chwili może się tu coś wydarzyć".

Podobnie cytowana przez tę gazetę Ewa Pastuła, która ostatnio przeprowadziła się do kraju z Milton Keynes w Buckinghamshire, przyznała, że czuła się w małym mieście mniej zagrożona niż w Londynie, ale "dopiero po powrocie do Polski w pełni zrozumiała, co to znaczy czuć się naprawdę bezpiecznie".

Magazyn zwrócił także uwagę na kwestię rasizmu – wskazując z jednej strony na antypolskie nastawienie ksenofobicznych gazet - na przykład "The Sun”, a z drugiej pozytywny stosunek Brytyjczyków do przybyszów znad Wisły.

"Przykładem jest menadżer banku, który stwierdził, że Polacy są najbardziej pracowitymi ludźmi, jakich kiedykolwiek spotkał oraz artykuły w Financial Times podkreślające ekonomiczne korzyści, jakie przyniosła imigrancja Polaków. Magazyn zauważa jednak także awersję niektórych członków mniejszości etnicznych w Zjednoczonym Królestwie przeciwko przyjeżdżającym białym chrześcijaninom. Widać je szczególnie w postawach czarnoskórych” - kontynuuje portal.

Jako przykłady Breitbart przytacza między innymi ubiegłoroczny atak na Polkę, do którego doszło w Coventry. Młoda kobieta została napadnięta przez 3 Azjatów, a incydent określono "rasistowskim”.

"Konkludując artykuł, W Sieci zauważa najczęściej powtarzający się powód reemigracji: Polacy, którym rodzą się na Wyspach dzieci, chcą je wychowywać w stabilnym środowisku. Na pytanie, czy Wielka Brytania jest dobrym miejscem dla rodzin, magazyn odpowiada, że o ile Anglicy są generalnie kulturalni i mili, to przeważnie w szkołach tylko garstka rodziców żyje w związkach małżeńskich i tylko nieliczni chodzą do kościoła” - podsumowuje portal.

 

  Komentarze


  • Xx
   14 maja, 17:30

   Czuja sie w Polsce bezbiecznie bo nie ma tam kolorowych mieszanek i uchodzcow jak w niemczech

  • Czytelnik anonimowy
   14 maja, 17:30

   Ja do biłgoraju nie wròce bo tam zamiast konfident czy cwel używajā mojego imienia

  • Dezer
   14 maja, 17:59

   Szansa że stanie się coś jednemu z naszych w tym mrowisku jest jak trafienie szóstki w totka. Jednak pomimo to ludziska grają.. Czyli szansa istnieje. Marginalizuje nas jako ofiary fakt, że jak już jakiemuś Arabowie odbija to albo w godzinach pracy, albo w miejscu gdzie bawią się bogaci.

  • Czytelnik anonimowy
   14 maja, 18:20

   spakowani hahaha ?

  • Anduk
   14 maja, 18:20

   Ani jednego terrorysty nie widzialem ani w Evesham anii e Stroud

  • Jogy
   14 maja, 19:57

   Peter-pytanie do czego wrócić w Polsce zadaje sobie teraz kilkaset tysięcy Polaków na wyspach...Kto trzeźwo myślał,ten od początku pobytu powinien postawić sobie cel: albo zarabiamy i oszczędzamy na powrót albo robimy to samo i budujemy tutaj swoją przyszłość...
   Pierwsza grupa już od lat ma swój dom lub mieszkanie ( mieszkania) w Polsce i albo jeszcze tutaj pracuje i odkłada na dobry start po powrocie albo już wróciła i żyje i pracuje w Polsce.
   Druga grupa ma mieszkania lub domy w UK i spłaca powoli kredyty lub już spłaciła a jednocześnie podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe i ma się OK

  • THC
   14 maja, 23:05

   Sprzedam torbe w krate, przy zakupie 2, pomoge sie spakowac. hue hue hue ;D

  • ADAMOKEY
   15 maja, 09:19

   Witam,bez paniki,wszystko bedzie wiadomo w czerwcu,wiele ludzi rezygnuje,lecz w anglii,nawet anglicy niewiedza co bedzie tylko rozmowy z unia oraz jak beda podpisane ugody wtedy bedzie wszystko jasne na papierze.....pozdrawiam.....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama