Menu

Brazylia upokorzona przez Niemców 7:1!

Brazylia upokorzona przez Niemców 7:1!
Cała Brazylia w rozpaczy po przegranej z Niemcami (Fot. Getty Images)
Zdjęcia rozpaczających kibiców, łamiący się głos komentatorów telewizyjnych, płaczący podczas wywiadów po meczu Julio Cesar czy David Luiz, to obraz Brazylii pogrążonej w smutku po meczu z Niemcami. Z upokarzającej porażki gospodarzy drwią internauci.
Reklama

Piłkarze Niemiec rozgromili Brazylię w Belo Horizonte 7:1 i awansowali do finału mistrzostw świata, po meczu, który przejdzie do annałów futbolu. "Canarinhos", choć osłabieni kadrowo, przystępowali do gry bojowo nastawieni i z optymizmem, a ponieśli najdotkliwszą porażkę w swojej historii.

Światowe media zapowiadały spotkanie jako "starcie gigantów" - dwóch najbardziej utytułowanych drużyn: gospodarzy, pięciokrotnych mistrzów świata, oraz Niemców, którzy po tytuł sięgali trzykrotnie.

W przekazach telewizyjnych podkreślano, że jeszcze nigdy w historii mundialu gospodarzowi nie strzelono aż tylu bramek. Pokazywano rozczarowanych kibiców, którzy opuszczali stadion w Belo Horizonte już w przerwie gry.

Tymczasem brazylijska ulica wydaje się reagować na przegraną zgoła inaczej - wraz z kolejnymi padającymi dla Niemców bramkami wśród kibiców śledzących półfinał na ulicach Sao Paolo coraz mniej odczuwało się napięcie czy rozdrażnienie. Dominowało bardziej uczucie śledzenia wielkiej farsy. Po kolejnych bramkach strzelanych Brazylii słychać było gorzki śmiech. "Jeszcze jeden!" - krzyczeli kibice, kiedy niemieccy piłkarze zbliżali się po raz kolejny do bramki Julio Cesara.

Pierwsze odczucia po katastrofalnym dla gospodarzy meczu wydają się bliższe zażenowaniu, rozdrażnieniu czy rozbawieniu, niż rozpaczy albo wielkiemu smutkowi. "Dzisiejszy dzień nie jest najsmutniejszy w historii brazylijskiego futbolu" - mówi Henrique, młody pracownik mediów społecznościowych. "Smuciliśmy się, kiedy Brazylia przegrywała z Francją w 1998 roku. Dziś to było po prostu śmieszne". "Wstyd. Po prostu wstyd" - dodaje jego Historyczne upokorzenie, wstyd, masakra - to pierwsze komentarze po spektakularnej przegranej Brazylijczyków 1:7 w półfinale mistrzostw świata.dziewczyna Natalia.

Podobna atmosfera panuje już w internecie, który w zawrotnym tempie zapełnia się memami wyśmiewającymi postawę brazylijskich piłkarzy w półfinałowym meczu. Zdjęcie Canarinhos trzymających przed meczem koszulkę z numerem 10 podpisane "Neymar nie wszedł na boisko, a i tak zrobił więcej niż Fred", to tylko jeden z nich. "Brazylia, przybij piątkę!" to żart przekazywany sobie w trakcie przerwy meczu, który swój sens stracił już w 69. minucie półfinału po szóstej bramce Niemców. Obiektem wielu fotomontaży stał się słynny pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Na jednym z nich załamany Jezus łapie się za głowę.

W sieci można przeczytać także o "Minerazo" - haśle, które stanowi nawiązanie do pamiętnego finału mistrzostw z 1950 roku nazywanego przez Brazylijczyków "Maracanaco" czyli "wybuchem na Maracanie". Brazylia przegrała wówczas z Urugwajem mistrzostwo świata. "Maracanaco" do tej pory uważane było przez Brazylijczków za największą tragedię w historii narodowego futbolu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama