Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brązowy medal w podnoszeniu ciężarów dla Polki

Brązowy medal w podnoszeniu ciężarów dla Polki
Aleksandra Klejnowska-Krzywańska podczas Igrzysk w Londynie w 2012 roku (Fot. Getty Images)
Aleksandra Klejnowska-Krzywańska zdobyła brązowy medal rozgrywanych w Tbilisi mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 58 kg. Zwyciężyła reprezentująca Azerbejdżan Bojanka Kostowa. Joanna Łochowska była piąta.
Reklama

Kostowa była zdecydowanie najlepsza, ustanowiła trzy rekordy Europy. Pierwszy w rwaniu, gdy w trzecim podejściu uzyskała 109 kg. Łochowska zaliczyła próby do 87 i 90 kg, do 92 spaliła.

Klejnowska-Krzywańska (Zawisza Bydgoszcz) miała natomiast trzy udane podejścia - do 85, 87 i 89 kg.

W podrzucie szansę na podium straciła Łochowska. Zaliczyła tylko jedno udane podejście do 108 kg, dwa kolejne do 112 kg były nieudane.

Za to świetnie dźwigała druga z biało-czerwonych. Zaliczyła 108 i 112 kg, a chwilę później jeszcze o jeden kilogram więcej i brązowy medal miała już zapewniony. To był dziesiąty krążek Klejnowskiej w mistrzostwach Europy, wśród nich są cztery złote medale.

Kostowa zaczęła bój, gdy wszystkie rywalki już zakończyły starty. Zaliczyła 125 i 132 kg, to już był nowy rekord Europy w dwuboju. W ostatniej próbie dźwignęła sztangę ważącą 137 kg, ustanawiając rekord kontynentu w podrzucie.

Pochodząca z Bułgarii 22-letnia Kostowa zapowiedziała, że w listopadowych mistrzostwach świata w USA postara się rekord globu.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama