Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Boris Johnson do Polaków: "Jesteście tu mile widziani"

Boris Johnson do Polaków:
Boris Johnson zapewnił, że docenia wkład Polaków w rozwój gospodarki Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
W ciepłych słowach zaapelował do Polaków szef brytyjskiego MSZ, zapewniając ich o możliwości pozostania na Wyspach po Brexicie. Wypowiedź padła podczas konferencji prasowej, po wczorajszym spotkaniu ministrów polskiego rządu z ich brytyjskimi odpowiednikami.
Reklama

"Chciałbym powtórzyć kluczowy przekaz do milionów Polaków w naszym kraju: jesteście tutaj, aby zostać. Jesteście mile widziani" - przekazał Boris Johnson. "Więź między ludźmi w naszych krajach jest podwaliną przyjaźni angielsko-polskiej" - dodał.

Wczorajsze spotkanie polskich i brytyjskich ministrów obrony oraz spraw zagranicznych - Antoniego Macierewicza, Michaela Fallona, Witolda Waszczykowskiego i Borisa Johnsona, odbyło się w ramach tzw. kwadrygi.  

Poświęcone było przede wszystkim umocnieniu polsko-brytyjskiej współpracy w zakresie polityki bezpieczeństwa w obliczu planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i rozbudowy obecności NATO na tzw. wschodniej flance Sojuszu.

W trakcie konferencji prasowej po rozmowach w rezydencji szefa brytyjskiej dyplomacji, ministrowie podkreślali wspólną historię obu państw, zwracając uwagę m.in. na walkę z komunizmem i nazizmem oraz wysiłek polskich pilotów w trakcie bitwy o Anglię.

Brytyjski minister obrony Michael Fallon ocenił, że "żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznej erze, w której piętrzą się zagrożenia przeciwko nam, od globalnego terroryzmu do wzrastającego znaczenia cyberterroryzmu i ataków hybrydowych".

Jak zapewnił, Wielka Brytania "stoi ramię w ramię" z Polakami w ramach działań NATO, "sygnalizując naszą determinację do sprzeciwienia się agresji w regionie".

Pytany o brak postępu w negocjacjach ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, brytyjski szef dyplomacji Boris Johnson tłumaczył z kolei, że rząd w Londynie "przedstawił pewne bardzo pomocne sugestie, które pozwoliłyby wypłynąć na otwarte morze i nie widzimy powodu, dla którego tak miałoby się nie stać".

"Proszę przenieść część swoich oczekiwań dotyczących szybkiego postępu w tej kwestii na naszych partnerów po drugiej stronie kanału La Manche" - dodał, sugerując, że odpowiedzialność za ostateczne porozumienie leży po obu stronach stołu negocjacyjnego.

"Przedstawiliśmy całkiem przekonujące pomysły dotyczące praw obywateli, kwestii pieniężnych i naszego bezwarunkowego zobowiązania do współpracy w zakresie bezpieczeństwa - teraz weźmy się do roboty i przejdźmy do kolejnej fazy rozmów" - zaapelował.

Pytany przez brytyjskich dziennikarzy o to, czy Wielka Brytania powinna rozpocząć przygotowania do wyjścia z Unii Europejskiej bez porozumienia z pozostałymi 27 państwami, Johnson przekazał, że "premier bardzo, bardzo jasno powiedziała, że pracujemy z nadzieją wypracowania umowy, świetnej umowy, ale będziemy musieli wykonać odpowiednie przygotowania, jeśli to konieczne".

 

  Komentarze


  • SILESIAN
   13 października 2017, 10:13

   Juz raz zapewniali Polakow o przyjazni i pomocy co zepchnelo Polske w lapy stalina mordercy na 45 lat. Nigdy ale przenigdy nie wolno ufac brytolom!!!! Nie rozumiem kaczynskiego dlaczego znowu powtarza ten sam blad!!?

  • Frico
   13 października 2017, 10:21

   No tak Metro to gazeta czytana na kolanie i na niej trzeba sie opierać!!!
   Jesop.

  • Czytelnik anonimowy
   13 października 2017, 10:21

   Ale warto podkreślić że nikt was na siłę nie trzyma i jeżeli ktoś nie odnajduje się w Uk , ma bezpodstawne roszczenia , nie jest samowyztarczalny to powinien rozważyć opuszczenie Uk do 2019 roku . Pozdrawiam frustratów i zagorzałych narodowców

  • Kkd
   13 października 2017, 11:07

   A Polakom mozna ufac? Wolne zarty. Nie podoba sie komus, droga wolna, paszport w lape i do widzenia, bedzie wiecej dla tych, ktorym tu pasuje.

  • Hans
   13 października 2017, 11:17

   Napewno nie ufam naszym politykom,wolą pomagać Ukrainie ,niż swoim,nie potrafię tego pojąć,czemu nasze pokolenie poszło na straty :(

  • Hansss
   13 października 2017, 11:44

   Hans sprawa wygląda prosto Niemcy też nie pomagają swoim a pomagają Polakom tylko po to żeby mieć władzę nad polskimi mediami i firmami chodzi tylko o interes tak samo Polacy chcę mieć wielki wpływ na Ukrainie i rządzić tam tak jak Niemcy w Polsce. Tak samo jak i w Niemcach Czy w Rosjanach taki w Polakach jest imperialistyczna żądza i wystarczy tylko coś powiedzieć Polska od morza do morza to wszyscy już się cieszą no i Ukraina zawsze była naszą taką nieoficjalnej kolonią Anglicy pomagają swoim koloniom i my też Pomagamy ktoś w końcu musi pracować na tych darmozjadów na górze.

  • Hansss
   13 października 2017, 11:45

   Hans sprawa wygląda prosto Niemcy też nie pomagają swoim a pomagają Polakom tylko po to żeby mieć władzę nad polskimi mediami i firmami chodzi tylko o interes tak samo Polacy chcę mieć wielki wpływ na Ukrainie i rządzić tam tak jak Niemcy w Polsce. Tak samo jak i w Niemcach Czy w Rosjanach taki w Polakach jest imperialistyczna żądza i wystarczy tylko coś powiedzieć Polska od morza do morza to wszyscy już się cieszą no i Ukraina zawsze była naszą taką nieoficjalnej kolonią Anglicy pomagają swoim koloniom i my też Pomagamy ktoś w końcu musi pracować na tych darmozjadów na górze.

  • XYZ
   13 października 2017, 12:01

   W 1945 też mam powiedzieli że nie zostaniemy sami no tak sami na łasce i nie łasce kolejnego dyktatora ze wschodu " Stalina " !!!!

  • Do Kkd
   13 października 2017, 12:04

   A Tobie zachciało się ukrywać pod innym Nickiem ? Wyluzuj,Bo nikt taki głupi nie jest,aż śmiać mi się chce z Twojej naiwności.
   A Tobie jak nie pasuje to nie wchodź tu ,nie czytaj i nie komentuj,bedzie mniej smieci na forum.

  • Ja
   13 października 2017, 12:54

   Prawda jest taka drogie panie i panowie ze kto ma glowe na katku sawsze sobie darade i bez
   Pomocy uk
   Tylko prawda jest taka ze duzo ludzi miko trudnosci jakie nas czekaja i czekac beda kazdy z nas za to zaplaci nie stety i anty czytelnik czy tez czytelnik bo konsenkwencjie kazdy poniesie nawet polska pozdrawiam

  • Tleń
   13 października 2017, 13:28

   ZOBACZ FILM NA YOUTUBE Pt.PROROCTWO 1.42.49s

  • Czytelnik anonimowy
   13 października 2017, 13:42

   Pajacu borysku miłe widziani to sa turyści .Osoba jak jest Boris to przykład obłudy fałszu i zakłamania!!!!!!! Proponuje uczesać pajaca i dać porządna edukacje .

  • Przemko
   13 października 2017, 21:51

   nie wiem, który większy półgłówek. borys czy waszczu-lesczu. oni - ssyny - pilotów wałkują... a o tym, że zapłaciliśmy za każdą godzinę ich lotu naszym złotem - to cisza? że ani jeden pilot nie wziął udziału w paradzie zwycięstwa w Lądku? że sprzedali nas jak rzeźną krowę stalinowi, po tym jak przegraliśmy wojnę do której nas popchnęli? przyjaźń - psia ich mać!

  • Rafcio
   19 października 2017, 20:44

   NIe klamia musza zostawic nas w uk gospodarka padnie i nie widac zeby angole rwali sie do pracy ten kraj funkcjonuje z imigrantow ci co zostana wyjda na tym zajebiscie jak chceta to jedzta ja nie ruszam sie z tad. :)
   Oni nie sa tacy glupi bez krzyzowcow jak sobie poradza ? musi byc balans nie moze tak byc a zeby sami muzumanie zostali tu Angol do tego nie dopusci.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama