Menu

Migrants must pay for NHS on 'day one' under Boris Johnson's immigration plan

Migrants must pay for NHS on 'day one' under Boris Johnson's immigration plan
"Imigranci z UE i spoza UE będą traktowani tak samo" - zapowiedział Boris Johnson. (Fot. Getty Images)
All migrants will pay a £625 surcharge for NHS care, regardless of whether or not they use the health service, under Boris Johnson's post-Brexit immigration policy.
Advertisement
News available in Polish

"Jeśli Brytyjczycy wybiorą konserwatystów w najbliższych wyborach, sprawimy, że wszyscy imigranci, którzy przybywają do naszego wspaniałego kraju z dowolnego miejsca na świecie, już pierwszego dnia dołożą się do NHS" - wskazał Boris Johnson na łamach "The Sunday Times".

"Brytyjczycy płacą ogromne kwoty, aby mieć wysoką jakość usług zdrowotnych. Sprawiedliwie będzie, jeśli imigranci również się dorzucą" - wyjaśnił.

Obecnie migranci z UE są zwoleni z tego rodzaju opłat. Przybysze z innych części świata muszą z kolei płacić 400 funtów na rzecz NHS. Po wygranej w wyborach torysi chcą, aby wszyscy imigranci płacili 625 funtów już w dniu przyjazdu do kraju.

Nowa polityka imigracyjna zakłada również ograniczenie dostępu imigrantów do benefitów. Według opublikowancyh dziś propozycji, każda nowo przybyła osoba będzie mogła ubiegać się o pomoc ze strony państwa dopiero po 5 latach od przyjazdu.

Torysi cieszą się obecnie rekordowym poparciem społeczeństwa. (Fot. Getty Images)

Boris Johnson wskazał, że jego ugrupowanie chce "ogólnie obniżyć liczbę imigrantów w Zjednoczonym Królestwie" i "zlikwidować podział na imigrantów z UE i spoza UE". "Wszyscy będą traktowani dokładnie tak samo od stycznia 2021 roku" - przekazał.

Zapytany o kwestie imgiracji lider opozycyjnej Partii Pracy - Jeremy Corbyn - przekazał dziś na łamach BBC, że "nawet po Brexicie w Wielkiej Brytanii będzie mnóstwo imigracyjnego ruchu". Odmówił jednak podania dokładnych szczegółów polityki imigracyjnej laburzystów.

Według aktualnych sondaży, konserwatyści cieszą się najwyższym od lat poparciem społeczeństwa, wyprzedzając Partię Pracy średnio o 10-17 punktów procentowych.

Czytaj więcej:

Wybory w UK: Konserwatyści zapowiadają redukcję imigracji

Nacjonalizm w Europie. BBC prezentuje ranking

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement

  Brexit - Key news