Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Boots zastąpił papier plastikiem. Klienci grożą bojkotem

Boots zastąpił papier plastikiem. Klienci grożą bojkotem
Sieć mocno podpadła niektórym klientom. (Fot. Getty Images)
Klienci chcą bojkotować brytyjską sieć aptek i drogerii Boots po tym, jak detaliczny gigant zastąpił papierowe torby plastikowymi - informuje 'Metro'.
Reklama

Pomimo zobowiązania do ograniczenia korzystania z tworzyw sztucznych, firma zaczęła wydawać niektóre leki na receptę w nieekologicznych opakowaniach. 

Przedstawiciele Boots tłumaczą w rozmowie z "Metro", że plastik jest "bardziej trwały" i pomaga zabezpieczyć dane pacjenta. Dodają, że to rozwiązanie tymczasowe, a firma szuka "alternatywnych opcji".

Poszło o te opakowania. (Fot. Twitter/@FaceOfPharmacy)

To nie przekonuje jednak niektórych klientów, którzy zaczęli anulować zamówione leki lub zwracać do sklepu opakowania, dopisując na nich słowo "wstyd".  

Ekolodzy coraz częściej biją na alarm przypominając, że ilość odpadów z tworzyw sztucznych w oceanach podwoi się w ciągu następnych 10 lat. "Jeśli nie będziemy działać, w oceanach będzie więcej plastikowych śmieci niż ryb" - ostrzegają.

W ubiegłym roku Boots podpisał UK Plastics Pact, który zobowiązuje przedsiębiorstwa do "ograniczenia ilości materiałów, które nie nadają się do ponownego przetworzenia". Zgodnie z tym dokumentem, sklepy nie mogą już rozdawać reklamówek, tylko sprzedawać je za minimum 5 pensów. Ma to zachęcić ludzi m.in. do korzystania z ekologicznych toreb.

 

  Komentarze


  • 123
   18 maja, 08:28

   te jednorazowki to nie po 5 pensow zrobic a po 5 funta. szybko sie ludzie naucza zabierac z domu. a jak zabraknie to papierowa torbe dawac po 5 pensow

  • Typ
   18 maja, 09:51

   kilka procent oburzonych przedstawia sie jako wiekszosc ot lewacka manipulacja

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama