Bolt rezygnuje ze startu na 100 m w mistrzostwach Jamajki

Bolt (w środku) wycofał się z biegu na 100m na Jamajce (Fot. Getty Images)
Usain Bolt nie pobiegnie w mistrzostwach Jamajki na 100 m. Sześciokrotny mistrz olimpijski wycofał się z rywalizacji, ale nie podał powodu. Miejscowe media spekulują, że jest bez formy i boi się porażki.

W sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie, jako broniący tytułu lekkoatleta, ma zapewniony udział. W 2013 roku w Moskwie Bolt wygrał 100 i 200 m. Nie musi zatem martwić się o kwalifikację na czempionat w stolicy Chin.

"Usain był zgłoszony na 100 m, ale został skreślony z listy startujących" - poinformował krótko sekretarz generalny jamajskiej federacji Garth Gayle. Żadnych szczegółów nie podano. Także menedżer rekordzisty świata nie komentuje całej sprawy.

Na listach startowych znaleźli się m.in. Yohan Blake, Asafa Powell, czy Nesta Carter. Po pierwszych doniesieniach medialnych głos postanowił zabrać agent Bolta - Ricky Simms.

"Usain nigdy nie mówił, że wystąpi w mistrzostwach kraju. Został zgłoszony, by zachować taką opcję. Razem z trenerem postanowili jednak, że lepiej będzie skupić się teraz na treningach, by uzyskać jak najlepsze czasy w mityngach w Europie" - tłumaczył.

W tym roku Bolt legitymuje się na 100 m czasem 10,12, a na 200 - 20,13. Oba czasy uzyskał przy bardzo niesprzyjających warunkach. Nie poprawił się jednak na dłuższym dystansie także w mityngu Diamentowej Ligi w Nowym Jorku, gdzie uzyskał 20,29 i powiedział, że to jego najgorszy bieg w karierze.

Kolejnymi startami Jamajczyka będą mityngi Diamentowej Ligi w Paryżu (4 lipca) i pięć dni później w Lozannie