Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Blokujesz reklamy na Spotify? Twoje konto będzie zbanowane

Blokujesz reklamy na Spotify? Twoje konto będzie zbanowane
Reklamy w darmowej wersji usługi blokuje około 2 mln użytkowników. (Fot. Getty Images)
Spotify będzie zawieszać konta użytkowników za blokowanie reklam w darmowej wersji tego serwisu muzycznego - poinformował w piątek serwis Gizmodo. W nowym regulaminie Spotify zakazane ma być także samodzielne tworzenie narzędzi do obchodzenia reklam.
Reklama

Nowe zasady korzystania z usługi strumieniowania muzyki na żądanie wejdą w życie 1 marca. Serwis zapowiedział, że korzystanie z darmowej wersji aplikacji po tej dacie będzie równoznaczne z akceptacją nowej wersji regulaminu.

Serwis Gizmodo podkreśla, że obecnie nie wiadomo, czy Spotify planuje blokować konta użytkowników obchodzących reklamy bez ostrzeżenia, czy też decyzja o zawieszeniu będzie poprzedzona komunikacją ze strony firmy wzywającą do zaprzestania nadużyć.

W marcu ubiegłego roku przed wejściem firmy Spotify na giełdę agencja Reutera ujawniła, że reklamy w darmowej wersji usługi blokuje około 2 mln użytkowników, którzy znajdują tym samym sposób na korzystanie z serwisu w wersji premium bez konieczności płacenia miesięcznego abonamentu w wysokości 9,99 dol. Wówczas to również firma Spotify zapowiedziała, że rozpocznie walkę z zewnętrznym oprogramowaniem, które umożliwia użytkownikom obchodzenie reklam.

Spotify wcześniej w tym tygodniu poinformowało, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku liczba abonentów płatnej wersji usługi wzrosła do 96 mln osób. W ubiegłym roku w tym samym okresie ze Spotify w wersji premium korzystało jedynie 71 mln użytkowników.

Firma zapowiedziała także, że w roku bieżącym skoncentruje się na podcastach i planuje zakup dwóch podmiotów - aplikacji Anchor i Gimlet Media, które są popularnymi narzędziami dla osób słuchających internetowych audycji. 

 

  Komentarze


  • UBlock
   10 lutego, 09:27

   Blokowalem, blokuje i bede blokowal zawsze i wszedzie i jak dlugo tylko sie da. Co 30 dni zakladam nowy email i mam spotify za free od 4 lat huehuehuehue

  • Stara zdzicha
   10 lutego, 10:21

   Moze jestem staromodna ale torrenty wole. Nie ma to jak domowy serwer a i jakość zupełnie inna niż ze streamingu.

  • Czytelnik anonimowy
   10 lutego, 16:04

   Na szczęście nie mam tego g.... podobnie jak f.zbuka.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama