Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Black Friday 2017 UK is under way

Black Friday 2017 UK is under way
Na Oxford Street pojawi się dziś wielu kupujących. (Fot. Getty Images)
Shops running discounts include John Lewis, Amazon, Argos and Morrisons as they brace themselves for the busiest shopping day before Christmas.
Advertisement
News available in Polish

Tylko £2,6 miliardów wydane zostanie już dzisiaj - oceniają specjaliści. Jak poinformowali przedstawiciele Centre for Retail Research (CRR), to o 8 procent więcej niż w ubiegłym roku.

Wielkie święto zakupów rozpoczęło się w miarę spokojnie. Przed dużymi sklepami ustawiono już barierki, a policja oddelegowała dodatkowe służby w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Niewielkie kolejki odnotowano obecnie m.in. w Westfield na Stratford, gdzie już od godz. 8:00 ustawiali się pierwsi ludzie. Wszyscy liczą na kupno produktów w atrakcyjnych cenach, zanim zostaną wyprzedane.

Sklepy kuszą dziś atrakcyjnymi promocjami. (Fot. Getty Images)

Sklepy takie jak John Lewis, Tesco, Game czy Argos, poinformowały o przedłużeniu dziś godzin otwarcia, aby odpowiedzieć na większe zainteresowanie klientów. Chcąc ograniczyć ich napływ, część z tych sklepów oferowała promocje na Black Friday już na początku tygodnia w sieci.

Jak zauważa Financial Conduct Authority, w żaden inny weekend w ciągu roku Brytyjczycy nie wydadzą tylu pieniędzy. Przeciętnie na zakupy w soboty i niedziele wydaje się "tylko" £900 mln. Obecnie kwota ta będzie niemal trzykrotnie wyższa.

Eksperci apelują, aby być wyjątkowo ostrożnym w wydawaniu pieniędzy podczas Black Friday. Sugerują, aby dwa razy pomyśleć przed zakupem danej rzeczy i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę jej potrzebujemy.

"Do Black Friday, jak i do wszystkich działań promocyjnych, z punktu widzenia konsumenta należy podejść z pewną dozą rezerwy, ponieważ handel szuka różnego rodzaju okazji do pobudzenia sprzedaży" – uważa dr Mariusz Woźniakowski z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Advertisement