Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

BitBay ucieka z Polski. Internetowy gigant wybrał Maltę

BitBay ucieka z Polski. Internetowy gigant wybrał Maltę
O przyjęcie Sylwestra Suszka i jego giełdy BitBay walczyło wiele krajów. (Fot. BitBay)
Warta miliard złotych giełda kryptowalut BitBay ostatecznie podjęła decyzję o ucieczce znad Wisły. Najpopularniejszy serwis tego typu w Europie postanowił przenieść się na Maltę z powodu nękania w kraju.
Reklama

O przyjęcie do swojego kraju BitBaya walczyło wiele firm. Jak donosi serwis Money.pl, zainteresowani byli m.in. Szwajcarzy, Brytyjczycy czy sam szejk Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Białorusini poszli o krok dalej i obiecali, że zawieszą pięcioletni podatek dochodowy, jeśli Bitbay przeniesie się do nich. Ostatecznie wybór padł jednak na Maltę.

Właściciel firmy, Sylwester Suszek, miał dość prowadzenia biznesu w Polsce. Największa giełda kryptowalut w Europie, doczekała się nad Wisłą ostrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego, a jej właściciel był straszony prokuratorem.

Eksperci nie są zdziwieni - o tym, że polski rząd uśmierci najdynamiczniej rozwijającą się branżę na świecie donoszono już wtedy, gdy zapowiedziano opodatkowanie kryptowalut oraz zbieranie przez skarbówkę informacji o handlujących.

Specjaliści od biznesu biją na alarm i zwracają uwagę, że Polskę opuściła firma większa niż Giełda Papierów Wartościowych, a jej utrata to cios dla całej branży nowoczesnych technologii.

Sam Sylwester Suszek został niedawno m.in. zaproszony na szczyt ekonomiczny w Davos. "Dlaczego w Polsce muszę tłumaczyć się przed prokuratorem, kiedy od innych rządów otrzymuję zaproszenia do działalności, a inwestorzy oferują mi kapitał na rozwój?" - pytał.

To jednak nie koniec kłopotów "polskiego Zuckerberga". Właścicielowi największej w Europie giełdy kryptowalut po piętach depcze jeszcze Krajowa Administracja Skarbowa, która chciałaby poznać szczegółowe dane wszystkich klientów.

Zdaniem ekspertów, w perspektywie 10-15 lat kryptowaluty całkowicie zastąpią tradycyjnego pieniądza. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  • Dezer
   14 maja, 18:08

   Srata&Pierdata. Jeżeli ktoś zarabia dużą kasę to nie znaczy, że ma wolne od podatków. Kulczyk też tak myślał, ale szybko się przekonał, że trumna kieszeni nie ma.. Zarabia Suszka jego mać to niech płaci jak każdy inny Kowalski a nawet Nowak. Najlepiej narobić krzyki i uciekać do złodziei.. Wstyd. Oddaj polski paszport. Bierz przykład z Depardieu

  • Zenek
   14 maja, 18:28

   Chcial ale mu nie dali Dezerku. Zamiast opodatkowac odpowiednio i nie przeszkadzac to przesluchania, prokuratura i policja. Byla mozliwosc dojenia pieknej mlodej krowki przez dlugie lata ale to nie jest w polskiej tradycji lepiej ja wygonic na obce pastwiska. I prosze nie obrazac Malty, piekny kraj bez zasobow ale wie jak zarobic. Kazdy orze jak moze.

  • Calderon
   14 maja, 19:21

   Malta jak zorientowanym wiadomo,to taka melina do lokowania lewej kasy jak Londyńskie City.Pamiętacie zabójstwo dziennikarki śledczej na tej właśnie Malcie? Udowodniła,że politycy i mafia importują "lewą" ropę z Libii i maczało w tym paluchy wielu znanych polityków z tej wyspy i Euro-parlamentu...
   Poza tym KNF nie chce mieć znów złej prasy jak z Amber Gold po pęknięciu z wielkim hukiem tzw.rynku kryptowalut-czyli czegoś,czego nikt nie widział ale masa naiwnych inwestuje...
   Krzyż mu na drogę - nie robi interesy na Malcie a mafie wkrótce upomną się o swoje ...

  • Andi
   14 maja, 20:39

   Zenek jakbyś miał trochę rozumu to byś wiedział ze ta krówka nie da się doić, nie ma na to sposobu, a Maltą to raj podatkowy i banda skorumpowanych złodziei

  • No comments
   15 maja, 08:07

   Malta, Cypr, Kajmany...swoją drogą od Kiedy Londynek to Financial Times?.
  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama