Birmingham humiliated by Bournemouth

34-letni Boruc z najlepszej strony zaprezentował się w 53. minucie (Fot. Getty Images)
Bournemouth romped to an outstanding 8-0 victory at managerless Birmingham as the misery continued for the home fans.

Boruc został wypożyczony do Bournemouth z występującego klasę wyżej Southampton 19 września (umowa do stycznia) i od tego czasu jego nowa drużyna spisuje się znakomicie. W październiku wygrała cztery kolejne spotkania na zapleczu Premier League, w trzech ostatnich nie tracąc bramki.

Wczoraj piłkarze gości mieli ułatwione zadanie, ponieważ już w siódmej minucie obrońca gospodarzy - Kanadyjczyk David Edgar zobaczył czerwoną kartkę.

34-letni Boruc z najlepszej strony zaprezentował się w 53. minucie. Wówczas polski bramkarz - przy stanie 3:0 dla jego zespołu - obronił rzut karny wykonywany przez Szkota Paula Caddisa.

Po czternastu kolejkach AFC Bournemouth zajmuje czwarte miejsce (24 pkt), tracąc tylko dwa punkty do lidera Derby County.