Menu

Bill i Melinda Gatesowie rozwodzą się po 27 latach małżeństwa

Bill i Melinda Gatesowie rozwodzą się po 27 latach małżeństwa
Rozwód Billa i Melindy Gatesów wiąże się z podziałem ogromnego majątku. (Fot. Getty Images)
Melinda i Bill Gatesowie poinformowali dzisiaj, że zamierzają się rozwieść. Para będzie dalej współpracować w ramach swojej fundacji. W oświadczeniu prosi o uszanowanie prywatności ich rodziny.
Reklama
Reklama

"Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy zakończyć nasze małżeństwo" - przekazano w oświadczeniu pary w mediach społecznościowych.

Melinda i Bill zaznaczyli w nim, że ciągu 27 lat małżeństwa wychowali "trójkę wspaniałych dzieci" oraz stworzyli fundację, "która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia".

Amerykańscy filantropi zapewnili, że dalej zamierzają współpracować w ramach fundacji. Jednocześnie "nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie wzrastać jako para w kolejnych etapach naszego życia". Pod koniec oświadczenia Gatesowie zaapelowali o uszanowanie prywatności ich rodziny.

66-letni Gates to - według najnowszej listy "Forbes" - czwarty najbogatszy człowiek świata; jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. W przeszłości Amerykanin wielokrotnie znajdował się na czele tej listy. Przedsiębiorca do swojego majątku doszedł jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoft.

Oprócz działalności biznesowej, Gates angażuje się w szereg przedsięwzięć filantropijnych. W 2000 roku wraz ze swoją małżonką założył fundację, wśród której celów są m.in. przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa.

Na początku tego roku Gates ostrzegł, że świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, które mogą być znacznie groźniejsze od obecnej. Przyznał też, że jest zszokowany "szalonymi" i "nikczemnymi" teoriami spiskowymi, wymierzonymi w niego w ostatnich miesiącach. 

Czytaj więcej:

Elon Musk jest już bogatszy niż Mark Zuckerberg

Bill Gates: Kolejne 4 do 6 miesięcy będą najgorsze od wybuchu pandemii

Oxfam: Zarobki 10 najbogatszych ludzi wystarczyłyby na szczepionki dla wszystkich

Bill Gates zaskoczony "szalonymi" teoriami spiskowymi na jego temat

  Komentarze
  • Sztuczne mięso
   4 maja, 13:13

   Szkoda bilu że nie możesz rozwieść się z nami

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama