Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bezdomni na Wyspach będą tańczyć i śpiewać

Bezdomni na Wyspach będą tańczyć i śpiewać
W 2017 roku w Wielkiej Brytanii było zarejestrowanych ponad 300 tys. osób bezdomnych. (Fot. Getty Images)
Brytyjska firma znalazła nietypowy sposób na pomoc bezdomnym. Wysyła ich na lekcje tańca, śpiewu i gry na instrumentach, żeby mogli zarabiać na ulicy.
Reklama

W 2017 roku w Wielkiej Brytanii było zarejestrowanych ponad 300 tys. osób bezdomnych.  

Świadomy wysokich wskaźników bezdomności współzałożyciel witryny Bark.com, Kai Feller, który wymyślił niecodzienny sposób, aby pomagać osobom bez dachu nad głową.

Biznesmen stworzył program, w którym bezdomni uczą się praktycznych umiejętności. Dzięki nim mogą później zarabiać jako artyści uliczni.

Jak działa projekt? Mieszkańcy danego miasta nominują do niego osobę bezdomną ze swojej okolicy. Jeśli kandydat zgodzi się na udział w programie, a nominacja zostanie przyjęta, Bark.com dopasowywuje go do nauczyciela śpiewu, tańca lub gry na instrumentach.

W tej chwili akcja działa w Londynie, Manchesterze, Newcastle i Birmingham, ale wkrótce ma zostać rozszerzona o kolejne miasta.

"Dzięki takim umiejętnościom jak gra na gitarze czy śpiew, osoby bezdomne niemal od razu mogą zacząć zarabiać na ulicy" - uważa cytowany przez Standard.co.uk Kai Feller.

Do akcji dołączyło już ok. 70 nauczycieli, z czego większość w brytyjskiej stolicy, ale Feller wierzy, że ta liczba będzie systematycznie rosła. 

"Bezdomność w Wielkiej Brytanii stanowi coraz większy problem, a wiele osób uważa, że nie może zrobić nic, aby temu zapobiec. Mam nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie pomożemy ludziom, którzy tej pomocy potrzebują" - podsumowuje współzałożyciel Bark.com.

W Londynie wiele osób zarabia na życie np. grając w metrze czy na ulicy. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Jaś
   25 czerwca 2018, 16:54

   Czytelnika wysłać na kurs tanca i spiewu,niech zarabia na ulicy a nie truje dupy na necie.

  • Ola
   25 czerwca 2018, 17:49

   Mądrze napisałaś Agnieszka zamiast robić z bezdomnych małpki z cyrku są braki kadrowe chociażby w domach opieki.

  • Ab
   25 czerwca 2018, 20:25

   Po brexicie to pewnie 50 procent będzie zmuszonych do tanczenia i śpiewania na ulicach Będzie glodno chłodno ale wesoło na tej tonacej wysepce

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.01.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.296 złUSD 3.769 złCHF 3.792 zł

  Sport


  Reklama