Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Beautician who injured her buttocks after being flung from go-kart loses EUR 60k damages claim

Beautician who injured her buttocks after being flung from go-kart loses EUR 60k damages claim
Wypadek w gokarcie skończył się dla Polki długą rehabilitacją. (Fot. Thinkstock)
A 26-year-old beautician, who injured her buttocks and tail bone when she was torpedoed from a go-kart during a fun race, has lost a EUR60,000 personal injuries claim against Kylemore Karting.
Advertisement
News available in Polish

Do incydentu doszło na dublińskim torze Kylemore Karting. Właścicielka salonu urody w Portlaoise (hr. Laoise) - Alicja M. - zeznała w sądzie, że została wyrzucona z pojazdu, gdy zderzył się on z barierką.

"Jej znajomi myśleli, że się zabiła. Zeznała, że gdy została dosłownie katapultowana z gokarta, jej kask poleciał w jedną stronę, a but w drugą” - relacjonuje Independent.ie.

W wyniku wypadku kobieta doznała obrażeń pośladków i kości ogonowej. Według jej zeznań, przez 2 tygodnie nie mogła siadać ze względu na towarzyszący ból. W Naas General Hospital, do którego zgłosiła się po wypadku, zalecono jej zażywanie leków przeciwbólowych. Kobieta przeszła następnie cykl fizjoterapii.

Adwokat Grovepark Services Limited, właściciela Kylemore Karting, zapewnił, że ze strony firmy nie doszło do żadnych zaniedbań. Polka przyznała, że otrzymała kask, kombinezon i rękawice oraz obejrzała 7-minutowy film instruktażowy na temat bezpieczeństwa prowadzenia gokarta.

Podczas przesłuchania przez obronę, Alicja M. przyznała, że do tej pory trzykrotnie składała do ubezpieczalni wnioski o odszkodowania i otrzymywała pieniądze.

"Poinformowała, że w poprzednich wypadkach była pasażerką samochodów prowadzonych przez inne osoby” - kontynuuje portal.

Ostatecznie sędzia odrzucił wniosek Polki, tłumacząc, że jeździła ona wcześniej wiele razy na gokartach i miała świadomość ryzyka, jakie się z tym wiąże.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Advertisement