Bayern w meczach z Liverpoolem bez Thomasa Muellera

Robert Lewandowski i Thomas Muller. (Fot. Getty Images)
Bez Thomasa Muellera będzie musiał sobie radzić Bayern Monachium w obu spotkaniach 1/8 finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Piłkarz bawarskiej ekipy został zawieszony na dwa mecze za brutalny faul w pojedynku fazy grupowej z Ajaxem Amsterdam (3:3).

Mueller w niebezpieczny sposób zaatakował jednego z rywali w 75. minucie meczu w Amsterdamie, który odbył się 12 grudnia. Zobaczył za to od razu czerwoną kartkę, co oznaczało automatyczne zawieszenie na pierwsze spotkanie z Liverpoolem - 19 lutego w Anglii.

Komisja dyscyplinarna Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) dzisiaj poinformowała, że do tej przewidzianej regulaminem kary dołoży jeszcze jeden mecz zawieszenia. To oznacza, że Mueller nie wystąpi także w rewanżu w Monachium 13 marca.

Kilka minut przed faulem Niemca nieodpowiedzialnie zachował się także zawodnik Ajaxu Maximilian Woeber, który również został usunięty z boiska przez sędziego. UEFA wymierzyła mu identyczną karę jak Muellerowi i Austriak nie będzie mógł wziąć udziału w żadnym z meczów 1/8 finału z Realem Madryt - 13 lutego w Holandii i 5 marca w stolicy Hiszpanii.

Ponadto Ajax musi zapłacić grzywnę w wysokości 20 tysięcy euro, ponieważ jego fani rzucali przedmioty na murawę, natomiast Bayern ukarano kwotą ośmiu tysięcy euro za odpalanie przez jego sympatyków rac na trybunach.

UEFA zdecydowała także o wyciągnięciu konsekwencji wobec kilku innych klubów za niewłaściwe zachowanie kibiców i nieprawidłowości organizacyjne. Najbardziej dotkliwa kara spotkała Olympiakos Pireus po meczu z AC Milan (3:1). Grecki klub musi zapłacić 90 tysięcy euro grzywny, a jeśli znów złamie regulamin w ciągu najbliższych dwóch lat, rozegra jedno spotkanie w roli gospodarza przy pustych trybunach.