Bayern rozgromił Porto, dwie bramki "Lewego"

Robert Lewandowski świętuje drugiego gola dla Bayernu (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium wygrał u siebie z FC Porto 6:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do półfinału. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski pierwszą bramkę zdobył  w 27. minucie,po raz drugi pokonał bramkarza gości w 40. minucie.
To czwarte i piąte trafienia Lewandowskiego w tym sezonie Ligi Mistrzów. Do siatki Porto trafili w Monachium także - Thiago Alcantara, Jerome Boateng i Thomas Mueller.

W pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół z Portugalii 3:1. Bayern Monachium jest dopiero piątym klubem w historii Ligi Mistrzów, który potrafił odbrobić dwubramkową stratę i awansować do kolejnej rundy.

Wczoraj Bawarczycy pokonali FC Porto 6:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym, po tym jak przegrali w Portugalii 1:3.

W sumie taka sztuka zespołom udawała się siedem razy - po dwa razy Chelsea Londyn i Barcelonie. Ponadto szczęście mieli Monaco i Manchester United.

Trzybramkową stratę udało się odrobić tylko raz. Deportivo La Coruna w sezonie 2003/04 po porażce 1:4 na wyjeździe z Milanem, u siebie wygrało 4:0.