Bayern: Przerwa Lewandowskiego może potrwać cztery tygodnie

Lewandowski na pewno nie zagra w sobotnim meczu na szczycie Bundesligi z RB Lipsk oraz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko PSG. (Fot. Getty Images)
Przerwa Roberta Lewandowskiego z powodu kontuzji kolana może potrwać około czterech tygodni - poinformował klub kapitana reprezentacji Polski Bayern Monachium. Do urazu doszło w trakcie niedzielnego meczu z Andorą (3:0) w eliminacjach mistrzostw świata.

"Doszło do uszkodzenia więzadła w kolanie. Przerwa Lewandowskiego potrwa nawet cztery tygodnie. Diagnoza została postawiona przez dział medyczny Bayernu" - przekazał mistrz Niemiec na oficjalnej stronie internetowej.

Lewandowski kontuzji nabawił się w 63. minucie niedzielnego spotkania z Andorą. 32-letni napastnik, który zdobył dwa gole, poczuł ból w kolanie i po chwili opuścił boisko. Początkowa diagnoza wskazywała na od pięciu do 10 dni przerwy.

Piłkarz nie poleciał wczoraj z drużyną narodową do Londynu, gdzie dzisiaj biało-czerwoni zmierzą się z Anglią w kolejnym spotkaniu kwalifikacji mundialu. Wrócił do Monachium i został przebadany przez sztab medyczny Bayernu.

Teraz wiadomo, że Lewandowski na pewno nie zagra w sobotnim meczu na szczycie Bundesligi z RB Lipsk oraz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko PSG. A jeśli jego przerwa potrwa faktycznie cztery tygodnie, wówczas nie wystąpi w pięciu spotkaniach niemieckiej ekstraklasy, a nawet w ewentualnym pierwszym półfinale Champions League.

Ta wiadomość jest nie tylko przykra dla Bayernu, który traci najskuteczniejsze zawodnika drużyny, ale i dla samego Lewandowskiego. Polski napastnik goni bowiem prawie 50-letni rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych w jednym sezonie goli. W 25 meczach udało mu się zdobyć 35 bramek, a rekord wynosi 40 trafień. Wszystko wskazywało na to, że polski napastnik poprawi to osiągnięcie.

Bawarczycy będą musieli sobie także poradzić bez "Lewego" w dwóch ważnych meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Z Paris Saint Germain zmierzyli się ostatnio w finale tych rozgrywek i wówczas okazali się lepsi.

Pod koniec lutego zeszłego roku Lewandowski też wypadł ze składu na dłużej z powodu kontuzji. Ale wówczas nie zagrał w zaledwie trzech spotkaniach i... była to jego najdłuższa dotychczas przerwa w grze.