Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bayern Lewandowskiego otworzył szkółkę piłkarską w Etiopii

Bayern Lewandowskiego otworzył szkółkę piłkarską w Etiopii
Niemiecki klub podpisał umowę z Etiopską Federacją Piłkarską (EFF), która przewiduje m.in. wymianę trenerów i organizowanie obozów. (Fot. Getty Images)
Piłkarski mistrz Niemiec Bayern Monachium, w barwach którego występuje kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, otworzył kolejną szkółkę piłkarską. Tym razem w stolicy Etiopii - Addis Abebie.
Reklama

Niemiecki klub podpisał umowę z Etiopską Federacją Piłkarską (EFF), która przewiduje m.in. wymianę trenerów i organizowanie obozów.

"To nasza pierwsza szkółka piłkarska w Afryce" - stwierdził Joerg Wacker, szef strategii międzynarodowej w zarządzie klubu Bayernu Monachium. "To daje nam m.in. szansę na nawiązanie bliższych kontaktów w naszymi fanami w Afryce. Chcemy także wnieść znaczący wkład w rozwój piłki nożnej w Etiopii" - dodał.

Wacker był członkiem delegacji Bawarii, która pod przewodnictwem premiera Markusa Soedera przebywała w Etiopii, gdzie zostało otwarte przedstawicielstwo tego kraju związkowego w Afryce Wschodniej.

To kolejna szkółka piłkarska Bayernu, ale pierwsza w Afryce. Pozostałe funkcjonują w USA, Chinach, Tajlandii, Singapurze i Japonii.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama