Barcelona's Top 3 players in the win over Alavés

Messi, Suarez, Coutinho... Piłkarze Deportivo Alaves nie mieli szans! (Fot. Getty Images)
Barcelona's debut in the 2018/19 Spanish League had little work to do in the start of the match, but a fantastic second-half free-kick by Lionel Messi opened the door for Ernesto Valverde's squad to close out the game with a 3-0 victory over Deportivo Alavés.

W poprzednim sezonie Katalończycy bez większego trudu zdobyli mistrzostwo Hiszpanii i nowe rozgrywki też zaczęli z przytupem, choć w sobotnim meczu wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Zanim do tego doszło, w 38. minucie Messi popisał efektownym strzałem z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

W 64. minucie Argentyńczyk ponownie stanął przed podobną szansą. Rywale myśląc, że piłka znów poszybuje nad nimi, podskoczyli, tymczasem Messi popisał się... płaskim strzałem i pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza rywali.

Chwilę później mógł podwyższyć wynik, ale tym razem trafił w słupek.

W 83. minucie po efektownej akcji gola strzelił Brazylijczyk Philippe Coutinho, a w doliczonym czasie gry Messi sprytnym uderzeniem tuż przy słupku ustalił wynik spotkania.

W końcówce meczu w barwach "Dumy Katalonii" zagrali sprowadzeni latem Chilijczyk Arturo Vidal i Brazylijczyk Arthur.

Real Madryt, bez sprzedanego do Juventusu Turyn Portugalczyka Cristiano Ronaldo, w niedzielę zmierzy się u siebie z Getafe, a w poniedziałek, w najciekawiej zapowiadającym się meczu inauguracyjnej serii, Valencia podejmie niedawnego zdobywcę Superpucharu UEFA Atletico Madryt.

Od tego sezonu sędziowie w lidze hiszpańskiej mogą korzystać z systemu wideoweryfikacji (VAR).