Barcelona zremisowała z Juventusem, Lewandowski bez gola

Barcelona podczas tournee po Stanach Zjednoczonych ma rozegrać jeszcze jedno spotkanie - 31 lipca z New York Red Bulls. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony zremisowali z Juventusem Turyn 2:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Dallas. Nieco ponad godzinę w barwach hiszpańskiej drużyny grał Robert Lewandowski, ale gola nie zdobył. W pierwszej połowie bramki 'Starej Damy' strzegł Wojciech Szczęsny.

Szczęsnego dwukrotnie, w 34. i 40. minucie, pokonał Francuz Ousmane Dembele. Dla Juventusu trafiał natomiast Moise Kean w 39. i 51.

Lewandowski, z numerem 12 na koszulce, grał do 62. minuty. Wówczas zmienił go Holender Memphis Depay.

To był drugi mecz polskiego napastnika w barwach "Dumy Katalonii". Trzy dni temu zagrał w pierwszej połowie spotkania z Realem Madryt w Las Vegas. Czwarte w historii El Clasico, rozegrane poza Hiszpanią, zakończyło się wygraną Barcelony 1:0. Jedyną bramkę zdobył pięknym strzałem sprzed pola karnego Brazylijczyk Raphinha, również nowy nabytek tego klubu.

Barcelona podczas tournee po Stanach Zjednoczonych ma rozegrać jeszcze jedno spotkanie - 31 lipca z New York Red Bulls, którego piłkarzem jest Patryk Klimala.

Prawie 34-letni Lewandowski, występujący dotychczas w Bayernie Monachium, podpisał niedawno z Barceloną czteroletni kontrakt. Kosztował 45 mln euro plus 5 mln zmiennych. Klauzula wykupu została ustalona na 500 milionów euro. 5 sierpnia ma zostać oficjalnie zaprezentowany na stadionie Camp Nou.