Barcelona gubi kolejne punkty. Wymęczony remis z Granadą

Barcelona w hiszpańskiej ekstraklasie zajmuje dopiero siódme miejsce. (Fot. Lluis Gene/AFP/Getty Images)
Barcelona z trudem zremisowała z Granadą 1:1 na zakończenie 5. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Jeden punkt zapewnił gospodarzom w 90. minucie strzałem głową urugwajski obrońca Ronald Araujo.

Goście prowadzili od drugiej minuty, gdy do bramki trafił Portugalczyk Domingos Duarte. Mecz na Camp Nou oglądało 27 tys. kibiców.

Barcelona słabo rozpoczęła sezon. W ubiegłym tygodniu przegrała u siebie z Bayernem Monachium 0:3 w Lidze Mistrzów. W hiszpańskiej ekstraklasie zajmuje dopiero siódme miejsce z dorobkiem ośmiu punktów, ale ma jeden mecz zaległy. Prowadzi Real Madryt, który w niedzielę w spotkaniu na szczycie wygrał na wyjeździe z Valencią 2:1.

"Królewscy" mają 13 punktów i o dwa wyprzedzają lokalnego rywala - broniące tytułu Atletico. Podopieczni Argentyńczyka Diego Simeone w sobotę zremisowali z Athletic Bilbao 0:0. Valencia z 10 punktami zajmuje trzecią pozycję.