Barcelona defeated Alaves. Today he can become the champion of Spain

Luis Suarez pewnie wykorzystał rzut karny i zdobył bramkę dla Barcelony. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players defeated Alaves 2-0 at home on Tuesday's match of the 34th round of the Spanish first division and are just a step away from winning the 26th championship. The title may be awarded already on Wednesday - provided that Atletico Madrid will lose against Valenca.

Kataloński zespół, w którym mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Lionel Messi (wszedł w 61. minucie), długo nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy. Barcelona wyszła na prowadzenie w 54. minucie, a strzelcem gola był Carles Alena. Sześć minut później rzut karny pewnie wykorzystał Luis Suarez.

Barcelona staje przed szansą na powtórzenie osiągnięcia z 2009 i 2015 roku, kiedy to zdobyła trzy trofea (mistrzostwo, Liga Mistrzów i Puchar Hiszpanii). Trener Ernesto Valverde chce jak najszybciej zapewnić sobie tytuł, aby odpowiednio przygotować zespół do półfinału Champions League z Liverpoolem (1 i 7 maja) oraz finału Pucharu Hiszpanii z Valencią (25 maja).

Do zdobycia mistrzostwa w tej kolejce Barcelonie potrzebna jest dzisiaj porażka Atletico u siebie z Valencią.

W bezpośrednich spotkaniach w tym sezonie z Atletico Barcelona wygrała 2:0 i zremisowała 1:1.

Kataloński zespół prowadzi z 80 punktami i ma 12 przewagi nad Atletico.