Barcelona coach Koeman banned for Atletico and Valencia games, club to appeal

Trener Barcelony zobaczył czerwoną kartkę, bo "wypowiadał się bez szacunku" wobec jednego z sędziów. (Fot. Getty Images)
Barcelona coach Ronald Koeman has been hit with a two-game ban by the Spanish FA (RFEF) after being shown a red card in Thursday’s shock 2-1 defeat at home to Granada and will miss the visit of La Liga leaders Atletico Madrid next Saturday.

Zawieszenie oznacza, że Holender nie poprowadzi drużyny w ciekawie zapowiadających się meczach: jutro z Valencią na wyjeździe oraz 8 maja na Camp Nou z liderem - Atletico Madryt.

Piłkarze Barcelony mogli w czwartek objąć prowadzenie w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, ale warunkiem było zwycięstwo u siebie nad Granadą. Tymczasem gospodarze, mimo prowadzenia do przerwy po golu Lionela Messiego, przegrali 1:2 i nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli (71). Tracą dwa punkty do Atletico i mają taki sam dorobek jak wicelider Real Madryt.

Koeman został odesłany na trybuny chwilę po tym, gdy Granada zdobyła w 63. minucie wyrównującą bramkę.

W swoim raporcie po meczu arbiter wskazał, że trener Barcelony, który otrzymał już ostrzeżenie za swoje zachowanie, wypowiadał się bez szacunku wobec czwartego sędziego.

Barcelona ogłosiła wczoraj wieczorem, że odwoła się od decyzji o zawieszeniu Koemana.