Baku 2015: Russia wins bronze in volleyball

Polska drużyna walczyła do końca, ale wyjedzie z Baku bez medalu. (Fot. Getty Images)
Russia men's national volleyball team has won bronze within the framework of the European Games in Baku June 28. Russian volleyball players defeated the Polish team with a score of 3:1.

To była ostatnia szansa na medal biało-czerwonych w Baku. Z Azerbejdżanu Polacy wrócą z 20 krążkami - dwoma złotymi, ośmioma srebrnymi i dziesięcioma brązowymi.

Nasza drużyna nie zamierzała odpuszczać meczu o brąz; zaczęła bardzo dobrze, od zwycięstwa w pierwszym secie dzieliła ją tylko jedna piłka. Wtedy jednak wkradła się duża nerwowość i z wyniku 24:23 zrobiło się 24:26 dla Rosjan.

Drugi set toczył się już pod dyktando Polaków, którzy szybko uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Choć Rosjanie wielokrotnie potrafili doprowadzić remisu, to w końcówce więcej zimnej krwi miał nasz zespół, w decydującej akcji nie pomylił się Aleksander Śliwka i skończyło się 25:23.

Sborna wyciągnęła wnioski i kolejną odsłonę wygrała w takim stosunku jak przegrała poprzednią. W czwartym secie rywale potwierdzili dominację. Prowadzili już 20:15, ale Polacy nie złożyli broni. Dzięki niesamowitej determinacji, nie dość, że odrobili straty, to wyszli na prowadzenie 21:20! Niestety, końcówkę znów lepszą miała Rosja, która wygrała do 23 i to ona odbierze brązowe medale.