Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Badanie: 8 na 10 Polaków kupi prezent na Walentynki

Badanie: 8 na 10 Polaków kupi prezent na Walentynki
Jakie prezenty cieszą się największą popularnością wśród Polaków? (Fot. Getty Images)
83 proc. Polaków kupi prezent dla ukochanej osoby - co ciekawe, 20 lat temu taki zamiar miało zaledwie 42 proc. respondentów. Wśród hitów walentynkowych podarunków dla pań są pluszowe misie i bielizna erotyczna, a dla panów - zegarki i galanteria skórzana.
Reklama

Według badania TNS Kantar, przeprowadzonego w 2018 roku dla Allegro, jak podaje rzecznik firmy Paweł Klimiuk, aż 83 proc. Polaków kupi przynajmniej symboliczny prezent z tej okazji. "Tymczasem, zaledwie 20 lat temu tylko 42 proc. Polaków obchodziło to święto" - zauważa.

I tak najpopularniejszymi prezentami kupowanymi w sieci są pluszowe misie. Co ciekawe, tuż przed świętem zakochanych ich sprzedaż rośnie z minuty na minutę, a dokładniej - w ciągu dwóch tygodni przed 14 lutego misie sprzedawane są w tempie jednego na dwie minuty.

Na drugim miejscu plasują się komplety przebrań erotycznych (jeden zestaw co 5 minut) oraz halki i koszulki (jedna co 10 minut). Co ciekawe, dwie trzecie z halek i koszulek ma kolor czarny, z kolei najczęściej wybieranymi koszulkami nocnymi są te w kolorze czerwonym. A jak wygląda kwestia bielizny męskiej? Jej sprzedaż wynosi zaledwie 3 proc.

Kolejnymi najpopularniejszymi prezentami dla pań jest biżuteria, w tym pierścionki zaręczynowe. Kobiety swoim drugim połówkom chętnie prezentują natomiast zegarki albo galanterię skórzaną, taką jak np. portfele czy paski. Coraz większą popularnością cieszą się też kolorowe skarpetki.

"Przez żołądek do serca" - w myśl tego powiedzenia najpopularniejszym słodkim prezentem na walentynki jest lizak w kształcie serca. Choć dopełnieniem romantycznego nastroju mogą być świece, okazuje się, że ich sprzedaż przed walentynkami spada o 8 proc.

 

  Komentarze


  • Marta
   14 lutego, 07:35

   Ja mojemu co roku kupuje skarpetki w całuski albo serduszka albo inne walentynkowe papmerki, nosi je cały rok. Dzieciom misiaczki pluszowe i walentynkowe ciuciolki. Kocham was wszystkich muuuuuua 😘😘😘🥰

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama