Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

BA z wifi od czerwca na wszystkich europejskich trasach

BA z wifi od czerwca na wszystkich europejskich trasach
British Airways są największym brytyjskim towarzystwem lotniczym. (Fot.Getty Images)
Linie lotnicze British Airways na pokładach swoich samolotów w całej flocie będą mieć od czerwca wifi, aby podczas lotu podróżni mogli sprawdzać pocztę elektronicznąn i korzystać z portali społecznościowych.
Reklama

Brytyjskie linie lotnicze British Airways i Virgin umożliwiają już korzystanie z wifi podczas lotów na długich trasach. Nowością jest dostęp do internetu podczas krótkich lotów - podaje dziennik "The Telegraph".

Przedsiębiorstwo International Airlines Group (IAG), w którego skład poza British Airways wchodzą także Aer Lingus i Iberia, wprowadzi w czerwcu wifi na pokładach wybranych samolotów. Do 2019 roku konsorcjum wprowadzi wifi do 90 procent swojej floty na lotach krótkiego dystansu.

Nie będą mieli jeszcze długo powodów do zadowolenia pasażerowie tanich linii lotniczych. Ani Ryanair, ani EasyJet nie mają na razie planów dostarczania na pokładach swoich samolotów internetu dla podróżnych.

British Airways obiecuje też, że wifi  będzie „najszybsze na rynku”, nie wiadomo jednak czy będzie ono darmowe, czy też płatne.

Europa do tej pory pozostawała w tyle za USA, gdzie pierwsze linie lotnicze wprowadziły wi-fi już 10 lat temu. Dziś na 2/3 wszystkich tras za oceanem można korzystać z sieci.

Na naszym kontynencie  niemiecka Lufthansa jako pierwsza w 2003 roku zaoferowała pasażerom dostęp do sieci wifi na pokładzie samolotów podczas rejsów dalekiego zasięgu.

Wifi w samolocie oferują m.in. KLM, Lufthansa, Air Canada, Aeroflot, Iberia, Quatar Airways.

W samolotach Emirates prowadzone były badania, z których wynika, że podróżni najczęściej w trakcie lotu odwiedzają Facebooka, wyszukiwarkę Google oraz korzystają z aplikacji Skype i WhatsApp.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama